امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103583
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمدعلی فرامینی پیش از ظهر امروز در نشست آبفار استان گزارشی از پروژه‌های قابل افتتاح در هفته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمدعلی فرامینی پیش از ظهر امروز در نشست آبفار استان گزارشی از پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه 21 طرح تامین و تقویت آب شرب در هفته دولت افتتاح می‌شود، تصریح کرد: دو طرح جمع‌آوری فاضلاب نیز در این هفته مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه طرح‌های مذکور 28 روستا را زیرپوشش قرار می‌دهد، گفت: حدود 4 هزار خانوار روستاهای مذکور از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی و با کیفیت و فشار مناسب برخوردار می‌شوند.

وی بهسازی هفت دهنه چشمه، حفر و تجهیز  دو حلقه چاه، احداث هفت باب مخزن تعدیل فشار و راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فیزیکی را از جمله پروژه‌های هفته دولت برشمرد.

فرامینی با بیان اینکه حجم عملیاتی این پروژه‌ها شامل اجرای بیش از 170 کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده است، تصریح کرد: برای پروژه‌های مذکور بالغ بر 131 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 664 روستای گیلان از آب آشامیدنی مناسب برخوردار هستند، افزود: حدود 81 درصد از روستاییان گیلان از این آب برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از وجود 247 هزار و 947 نفر مشترک این شرکت در استان خبر داد و یادآور شد: از ابتدای سال‌‌جاری تاکنون 4 هزار و 267 فقره انشعاب آب شرب به متقاضیان روستایی گیلان واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه واگذاری این تعداد انشعاب نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: در چهار ماه نخست امسال 655 فقره انشعاب جدید به متقاضیان روستایی آب آشامیدنی شهرستان رشت واگذار شد.

فرامینی بیشترین فروش انشعاب آب شرب را مربوط به روستاییان شهرستان رشت عنوان کرد و با تاکید بر اینکه انشعابات غیرمجاز خسارات زیادی به شبکه توزیع آب شرب روستاها وارد می‌کند، یادآور شد: صاحبان انشعابات غیرمجاز آب شرب باید نسبت به طی کردن مراحل قانونی و دریافت کنتور اقدام کنند.

به گفته وی، از ابتدای امسال تاکنون 482 مورد انشعاب غیرمجاز آب شرب در سطح روستاهای گیلان شناسایی شده است که 241 نفر از این افراد با مراجعه به امور آبفار شهرستان محل سکونت خود و طی کردن مراحل قانونی دارای انشعاب شدند.

انتهای پیام/2300/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها