امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103596
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، حجت‌الاسلام رضا رستمی ظهر امروز در آیین اختتامیه مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم کارکنان و سربازان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، حجت‌الاسلام رضا رستمی ظهر امروز در آیین اختتامیه مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم کارکنان و سربازان وظیفه زندان‌های کشور افزود: برنامه‌ مسابقات قرآنی گسترش ویژه‌ای داشته به طوری که تاکنون مسابقات فقط در سطح کشوری برگزار می‌شد اما امسال به صورت منطقه‌ای هم برگزار شد.

وی هدف از برگزاری مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم را فراهم کردن زمینه پرداختن به قرآن در بین کارکنان دانست و اظهار کرد:‌ هدف از برگزاری این مسابقات این است که زمینه پرداختن به قرآن و مسابقات قرآنی بیشتر شود و ملازمت با قرآن برای کارکنان بیشر فراهم شود.

وی با اشاره به مدیریت برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها تصریح کرد: اگر مدیر کلی بداند که امنیت زندان در گرو برنامه‌های فرهنگی است با برگزاری برنامه‌های فرهنگی نتایج مطلوبی نیز می‌گیرد اما مدیری که با تفکرات قدیمی و نخ‌نما مدیریت می‌کند مسائل امنیتی مهمتر می‌داند.

رستمی در خصوص انتقاد برخی افراد درباره نبود بودجه فرهنگی در زندان‌ها اظهار کرد: این‌چنین نیست که بودجه فرهنگی نداشته باشیم هرکس چنین ادعایی دارد یا بی‌اطلاع است و یا به اشتباه مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه سرانه فرهنگی در زندان‌ها نداریم ادامه داد: با توجه به اینکه اهداف اصلی سازمان پرداختن به مباحث فرهنگی است بودجه خاصی را به آن باید تخصیص داد که گرفتن این بودجه کاری است دشوار اما اگر بتوان این کار را کرد قدم بزرگی است.

وی همچنین از اساتید قرآنی خواست تا برای فرزندان خود و همکاران و تدریس در زندان‌ها وقت بگذارند.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌های کشور با بیان این مطلب که قرآنی که با حزن و با توجه خوانده شود باعث تحول و انقلاب می‌شود گفت: قاری قرآن نباید حالت ترنم به خود بگیرد حالت ترنم در شان قرآن نیست بلکه خواندن قرآن با صوت حزین و با توجه انقلابی را ایجاد می‌کند که باعث ساخت جامعه قرآنی می‌شود و قرآن به دل راه پیدا می‌کند.

رستمی ادامه داد: قبل از بنی‌امیه غنا به معنی صوت زیبا معنا داشت بنابراین پیامبر تاکید داشتند قرآن را با صوت زیبا بخوانید اما معنای دیگر غنا ترنم است که این نوع تغنی در قرآن ممنوع است.
انتهای پیام/89037/ش40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار