امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103598
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، فرامرز شاکری ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: اخیرا تیم ویژه پلیس فتای کردستان چند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، فرامرز شاکری ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: اخیرا تیم ویژه پلیس فتای کردستان چند پیج مشکوک را در فضای مجازی شناسایی و با بررسی و پیگیری و اقدامات انجام شده یک کلاهبردار را شناسایی و دستگیر کرد.

به گفته وی، فرد متخلف با عناوین جعلی و معرفی خود به عنوان یک کارمند عالی رتبه ادارات استان و یا دکتر با هدف ازدواج پیج‌های مختلفی را طراحی کرده بود و با کاربران که عموما دختران زیر 30 سال و تحصیلکرده هستند ارتباط برقرار کرده است.

رئیس پلیس فتای انتظامی کردستان افزود: این فرد با معرفی خود با این عناوین اعتماد کاربران را جلب و اطلاعات شخصی آنها شامل عکس و غیره را که برایش ارسال کرده‌اند جمع‌آوری کرده بود.

شاکری گفت: وی بعد از مدتی با بیان اینکه به دلیل مقروض بودن به افرادی دچار مشکل شده از تعدادی از کاربران اقدام به گرفتن مبالغی و وعده چند ماه برای بازپرداخت بدهی‌های خود کرده بود.

وی تصریح کرد: این فرد از 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان از کاربران اخاذی کرده و تاکنون چند نفر در این رابطه با مراجعه به پلیس فتای استان از وی شکایت کرده‌اند.

رئیس پلیس فتای انتظامی کردستان با بیان اینکه این فرد دخترانی را که اول پول داده بودند و خواستار بازگشت طلبشان بودند تهدید به انتشار عکس‌ها و اطلاعات شخصیشان در فضای مجازی کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات اطلاعاتی و فنی هویت اصلی گرداننده این پیج‌ها شناسایی شد و با هماهنگی مراجع قضایی وی را در منزلش دستگیر کردیم.

شاکری افزود: مقادیر زیادی اطلاعات از کامپیوتر و گوشی موبایل و فلاش‌های وی بعد از ریکاوری استخراج شده است.

وی گفت: وی فردی تحصیلکرده و 30 ساله است که با هدف ازدواج به فضای مجازی ورود پیدا کرده است.

رئیس پلیس فتای انتظامی کردستان با بیان اینکه این فرد در حال حاضر به دلیل تکمیل پرونده در اختیار پلیس فتای استان قرار دارد و پرونده نیز مفتوح است، تصریح کرد: از کسانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند می‌خواهیم به پلیس فتای استان مراجعه کنند.

به گفته شاکری، اکثر قربانیان که تاکنون به پلیس فتا استان مراجعه کرده‌اند مجرد و شاغل هستند و حتی ملاقات‌هایی را با این کلاهبردار در فضای واقعی داشته‌اند.
انتهای پیام/79002/ش30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار