امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103599
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مجتمع تفریحی توریستی بزرگ همدان و پارک ملل بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مجتمع تفریحی توریستی بزرگ همدان و پارک ملل بیان کرد: هتل‌های کشور باید به سه برابر تعداد موجود افزایش یابند و هر سرمایه‌گذاری که در این شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری به ویژه ساخت هتل کند از تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره‌مند می‌شود.

وی از شهرداری همدان خواست برای کسانی که تمایل به ساخت هتل در این شهر دارند عوارض ساخت را حذف کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: هتل‌های شهرهای شیراز، یزد و اصفهان تا پایان آذرماه سال جاری جای خالی برای اسکان گردشگر ندارد، دولت در سال حدود 200 میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری کرده است و عایدات آن برای اقتصاد کشور 15 هزار میلیارد تومان بوده است .

سلطانی‌فر تصریح کرد : در ایام کم‌رونق گردشگری هتل‌ها بسته‌های تشویقی برای گردشگران در نظر می گیرد، 100 روز در سال گردشگری در ایران رونق داشته و 250 روز دیگر ایام کم‌رونقی این صنعت در کشور است.

وی با اشاره به اینکه دولت در یک سال گذشته توانست در حوزه های اقتصادی و سلامت به موفقیت‌های خوبی دست یابد، اظهار کرد: دولت در ایجاد ثبات و آرامش در جامعه به ویژه مهار غول تورم به موفقیت دست یافت و کشور را به سمت توسعه پیش راند.

سلطانی‌فر با ظالمانه خواندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران افزود: تحریم‌های اقتصادی به حوزه دارو و درمان هم رسید اما این دولت با تدبیر و درایت، دیپلماسی موفق و فعال، حمایت‌های مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و مردم با حفظ حقوق هسته‌ای و منافع ملی در مذاکرات هسته‌ای به نتایج مطلوبی دست یافت که امیدواریم در ماه‌های آینده به نتیجه قطعی برسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه نظام سلامت با وجود تمام تنگناهای مالی که دولت با آن روبه‌رو بود اجرایی شد، تصریح کرد: دولت با تمام ظرفیت به دنبال اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است و تلاش ویژه‌ای در راه رسیدن به این اهداف به کار می‌بندد.

وی با اشاره به اینکه آینده بخش گردشگری کشور امیدوارکننده و روشن است، ادامه داد: همه آثار و شواهد حکایت از آن دارد که گردشگری در کشور ایران آینده بسیار روشنی داشته به طوریکه در اقتصاد کشور به ویژه در حوزه اشتغال به جایگاه برجسته‌ای خواهد رسید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه رکود فعلی کشور حاصل سوءمدیریت‌های گذشته و اعمال تحریم‌های بین‌المللی است، تاکید کرد: در دو سال گذشته کشور با رشد اقتصادی منفی روبه‌رو بوده است و گردشگری می‌تواند برای خارج شدن اقتصاد از رکود نقش مهمی را ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار برای ایجاد زیرساختهای گردشگری اندک است، تصریح کرد: برای اخذ اعتبار بیشتر در تلاش هستیم و با تمام مشکلات موجود در سال گذشته 4 و نیم میلیون گردشگر از کشور بازدید کردند. بر اساس سند چشم انداز 20 ساله باید 11 سال دیگر کشور شاهد ورود سالانه 20 میلیون گردشگر و درآمدی بین 25 تا 30 میلیارد دلار باشد.

سلطانی‌فر اضافه کرد: از برنامه تدوین شده عقب هستیم اما سیاست دولت در روابط خارجی احترام به مردم و رابطه با دنیا توام با حفظ منافع کشور است.

وی گفت: به دلیل ناامنی در کشورهای سوریه، عراق و مصر توریست‌های تاریخی و فرهنگی روانه ایران شده‌اند و 95 درصد گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند توریست تاریخی، فرهنگی، زیارتی و سلامت هستند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه هیچ گردشگری در دنیا برای تفریحات ناسالم به ایران نمی‌آید، ادامه داد: تاکنون هیچ مشکلی در حوزه گردشگران خارجی گزارش نشده است. راهنمایان تور گردشگران را با اعتقادات مذهبی مردم ایران به خوبی آشنا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه استراتژی سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری، جذب گردشگران خارجی است، اظهارداشت:  ایران دارای هویت تاریخی، مذهبی و فرهنگی برجسته است که گردشگران خارجی با بازدید ایران برجستگی‌ها را مشاهده کرده و مبلغ فرهنگ ایرانی در کشور خود می‌شوند.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه امنیت گردشگران در ایران پایدار و مطلوب است، گفت: کشورهایی مانند اسپانیا با مشکل سرقت گردشگران مواجه هستند اما در ایران این معضل در کمترین میزان خود قرار دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ایران را یک موزه با وسعت یک میلیون و 348 هزار مترمربع خواند و افزود: در طول 84 سال تنها 31 هزار و 100 اثر تاریخی شناسایی شده که معادل 3 درصد از کل بناهای تاریخی کشور محسوب می‌شود و 97 درصد آن همچنان زیر خاک باقی مانده است.

وی گفت: ایران یکی از 10 کشور برتر در حوزه میراث فرهنگی در جهان است و در سال‌جاری با وجود تمام سنگ‌اندازی‌های صهیونیست‌ها در سازمان ملل شهر سوخته زابل به عنوان سیزدهمین اثر تاریخی ایران در یونسکو ثبت شد.

انتهای پیام/89033/ی40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها