امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103600
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین امیر جلالی ظهر امروز در ندامتگاه مرکزی قزوین و در جمع زندانیان مرتکب جرم با سلاح سرد اظهار کرد:

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین امیر جلالی ظهر امروز در ندامتگاه مرکزی قزوین و در جمع زندانیان مرتکب جرم با سلاح سرد اظهار کرد: ندامتگاه محل مناسبی برای بازبینی اشتباهات صورت گرفته در گذشته و تصمیم جدی به منظور اصلاح رذایل اخلاقی محسوب می‌شود.

وی افزود: تأمین عدالت در جامعه یکی از رسالت‌های مهم قوه قضائیه و برقراری امنیت اجتماعی مؤلفه اصلی این مهم به شمار می‌رود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز عنوان کرد: احساس امنیت مهم‌ و ملموس‌ترین پوسته‌ای است که دستگاه قضایی تأمین آن در جامعه را ضروری می‌داند و به همین منظور با هرگونه عملی که مانع از تحقق چنین دستاوردی شود مقابله و برخورد می‌‌کند.

وی ادامه داد: زورگیری، اخاذی، کیف‌قاپی، تهدید، ضرب و جرح و قتل با سلاح سرد از جمله مشکلاتی به شمار می‌رود که امنیت اجتماعی را خدشه‌دار کرده و در طی سالیان گذشته با رشد نگران‌کننده‌ای روبه‌رو بوده است.

جلالی علاوه بر موارد فوق، دخالت 44.3 درصدی آلت قتاله چاقو در وقوع قتل‌های دهه 80 کشور و نیز کشته شدن 760 نفر از هموطنان در سال گذشته به این طریق را عاملی برای عزم جدی دستگاه قضایی استان قزوین در تشدید برخورد با مرتکبان جرم با چنین آلت قتاله‌ای معرفی و تأکید کرد: سیاست‌های تنبیهی ویژه‌ای برای برخورد با خاطیان این عرصه در نظر گرفته‌ایم که برای ایجاد امنیت در استان با جدیت مسئله را دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: از این به بعد دستگاه قضا با مرتکبان جرم با سلاح سرد به صورت جدی برخورد و در این راستا صدور بازداشت موقت برای خاطیان، اجرای حد بر آنان در ملأ عام، ممنوعیت حمل هرگونه سلاح و حتی تردد در حوزه استان، تبعید به نواحی دور افتاده در صورت داشتن پیشینه کیفری و همچنین مخدوش کردن حقوقی از جمله حق انتقال، مرخصی و رأی باز مجرمانی از این دست را عملی می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب البرز در ادامه بیان کرد: بدنامی یکی از تبعات ناگوار ورود به زندان است که علاوه بر فرد خاطی، خانواده وی را درگیر و آنها را دچار مشکلات عدیده‌ای می‌کند.

این مسئول کنترل احساسات و پرهیز از حمل سلاح سرد را یکی از مؤثرترین راهکارها برای کاهش چنین جرایمی برشمرد و خاطرنشان کرد: خانواده‌ رکن اصلی شکل‌گیری رفتار فرد در جامعه است و نقش به‌سزایی در اصلاح آنان دارد که با تعاملی مناسب می‌تواند به ایجاد امنیت در جامعه کمک شایانی کند.

جلالی در خاتمه خواستار همکاری مسئولان به منظور ایجاد اشتغالی پایدار در استان شد و افزود: برآوردهای آماری بیانگر آن است که برخورداری افراد از شغلی با دوام و رفاهی مطلوب، تأثیر به‌سزایی در کاهش جرایم با سلاح سرد دارد.

به گزارش فارس، به گفته دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین 80 درصد قتل‌های سال جاری با استفاده از سلاح سرد صورت گرفته و به گفته سرپرست اداره‌کل پزشکی قانونی قزوین طی سال گذشته 24 نفر به وسیله سلاح‌های سرد در این استان کشته شده‌اند.

انتهای پیام/77015/ی40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها