امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103607
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حمیدرضا خصوصی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه اطلاع‌رسانی گیلان تکریم از خبرنگاران و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حمیدرضا خصوصی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه اطلاع‌رسانی گیلان تکریم از خبرنگاران و اصحاب رسانه را نشانه عظمت و دشواری مسئولیتی است که به‌دوش خبرنگاران قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران توفان آگاهی را به راه می‌اندازند، تصریح کرد: خبرنگاران زنگ بیدارباش جامعه را به صدا در می‌آورند و بر جهل و تاریکی هجوم می‌آورند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه حرفه خبرنگاری از نظر مالی کم‌بهاترین شغل است، گفت: خبرنگاران پرتلاش و صدیق از نظر مالی مظلوم واقع شده‌اند و کمترین بها را در قبال فعالیت شبانه‌روزی خود دریافت می‌کنند.

وی با تشویق خبرنگاران به بیان حقایق در جامعه، گفت: شریعتی می‌گفت «حتی اگر مرا خفه کنند سازش نخواهم کرد و هرگز حقیقت را قربانی مصلحت نخواهم کرد».

خصوصی با بیان اینکه قلم خبرنگاران بیان‌کننده مظلومیت مردم بی‌گناه غزه است، خاطرنشان کرد: خبرنگاران وارث مردان و زنان شجاع و دلیری هستند که در طول هشت سال دفاع مقدس برای  دفاع از آرمان‌های خود در خون غلطیدند و امروزه نیز اینها با قلم‌ رسای خود مظلومیت غزه را به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی خبرنگاران را اصحاب اردوگاه بینش، بینایی و بیداری دانست و تصریح کرد: خبرنگاران از برجسته‌ترین شخصیت‌های روزگار هستند و حقایق از قلم آنها تراوش می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق اسلامی در حرفه خبرنگاری متذکر شد: خبرنگاران مانند کوه‌های استوار باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنند اما هرگز نباید صداقت، انصاف و اخلاق اسلامی را نادیده بگیرید.

وی با اشاره به برخی از خصیصه‌های خبرنگاران تصریح کرد: بالا بودن آستانه صبر و تحمل، شجاعت، صداقت و ... از خصیصه‌های بارز خبرنگاران است و باید حرمت قلم و صاحب قلم حفظ شود.

خصوصی مهم‌ترین مسئولیت خبرنگاران را مطالبه‌گری آنها ذکر کرد و گفت: خبرنگاران با اعتمادسازی و امانتداری در جامعه می‌توانند چهره‌هایی مانند خبرنگار بزرگ «حسن هیکل» را تداعی کنند.

وی با اشاره به قانون 46 مطبوعات کشور یادآور شد: طبق این قانون بیمه کردن خبرنگار از وظایف مدیر مسئول است که توجه چندانی به این موضوع نمی‌شود.

این مسئول به تشکیل نظام صنفی برای خبرنگاران خاطرنشان کرد: با تشکیل نظام صنفی هویت خبرنگاران مشخص می‌شود و امیدواریم بخش عظیمی از مشکلات خود کاسته می‌شود.

وی یادآور شد: نمایندگان شما در مجلس در تلاش هستند تا برای برطرف شدن مشکلات معیشتی شما گام‌های اساسی بردارند و امیدواریم بتوانیم در این راه موفق باشیم.

انتهای پیام/2300/ق30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها