امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103615
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در دنیای مدرن جایگاه وسایل ارتباط جمعی و مطبوعات برجسته است به طوری‌که پیچیدگی‌ها و ...

اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در دنیای مدرن جایگاه وسایل ارتباط جمعی و مطبوعات برجسته است به طوری‌که پیچیدگی‌ها و مناسبات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تمامی کشورهای پیشرفته را بر آن داشته که برای مطبوعات و رسانه‌ها جایگاه ویژه‌ای قائل باشند.

استاد علوم ارتباطات در ادامه افزود: جامعه باید نمایندگانی داشته باشد که از آن حمایت کند و این نماینده می‌تواند مطبوعات و رسانه‌ها باشد.

وی گفت: هم‌اکنون در قانون اساسی بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته برای وسایل ارتباط جمعی به منظور نظارت بر عملکرد دولت جایگاه ویژه‌ای تخصیص یافته است.

وی بر ضرورت ارائه تسهیلات مناسب به منظور انجام رسالت رسانه‌ها تاکید کرد و بیان داشت: باید دولت به مطبوعات، انواع یارانه‌ها و سوبسیدها را اختصاص دهد و از طرفی در صدد حذف مالیات بر مطبوعات باشد.

قدیمی خاطرنشان کرد: بنده با پرداخت هر نوع مالیات از سوی مطبوعات مخالفم چرا که پرداخت آن نوعی بی‌توجهی به جایگاه رسانه و مطبوعات در کشور است.

این استاد علوم ارتباطات بیان داشت: اخد مالیات از مطبوعات تضعیف رسانه و در نهایت تضعیف حق مردم و حقوق شهروندی را به دنبال دارد.

قدیمی خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها و خانواده رسانه به لحاظ اینکه کار فکری انجام می‌دهند همانند نیروهای مسلح نباید مالیات اخذ شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها