امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10362
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، شب گذشته دوازدهمین دوره جشنواره بین‌الملل موسیقی موازین با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، شب گذشته دوازدهمین دوره جشنواره بین‌الملل موسیقی موازین با حضور «ریهانا» خواننده سیاه‌پوست مبتذل آمریکایی آغاز به کار کرد.

بنابر این گزارش، این جشنواره که با حضور بسیاری از چهره‌های مطرح جریان غربی موسیقی جهان همراه خواهد بود تا ابتدای ژوئن(10 خرداد) ادامه خواهد داشت.

جشنواره موازین نیز امسال چون سال‌های گذشته مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته است به گونه‌ای که بیشتر انتقادات امسال به «الحبیب الشوبانی» و حزب «عدالت و توسعه» حاکم در مراکش بوده است که می‌گویند: این جشنواره در حالی به بودجه دولتی برگزار می‌شود که بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از بیکاری رنج می‌برند.

بنابر این گزارش هفت سالن برای این جشنواره در نظر گرفته شده است که به گفته مسئولان آن در آنها موسیقی بین‌المللی، موسیقی شرقی، موسیقی آفریقایی، موسیقی مراکشی و برنامه‌های دیگر در کنار اجراهای خیابانی و کارگاه‌های متعدد برگزار شود.

همچنین یکی از بخش‌های ویژه این جشنواره «گشتی در موسیقی راه ابریشم» است که در جریان آن 8 گروه موسیقی از کشورهای این مسیر در آن برنامه اجرا می‌کند.

در این بخش ویژه گروه‌هایی از ژاپن، ازبکستان، ترکیه، ایتالیا، آذربایجان، هند، چین و ایران حضور دارند که در این بین اجرای مراسم گروه ایرانی را «همایون شجریان» برعهده دارد که البته هنوز زمان اجرای وی اعلام نشده است.

به گزارش فارس، در سال‌های گذشته بارها مخالفان حکومت مراکش و جوانان علیه این جشنواره تظاهرات کرده و اعلام کرده‌اند: جشنواره موازین نشانه‌ای بارز از استبداد سیاسی و فرهنگی در مراکش و فساد مالی در این کشور است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها