امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103626
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که حامد کرزی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که حامد کرزی امروز در جریان دیدار با اساتید دانشگاه کابل بار دیگر بر انتقال قدرت، حداکثر تا 2 هفته دیگر تأکید کرده است.

بر اساس اطلاعیه، کرزی با اشاره به توافق اخیر میان «اشرف غنی احمدزی» و «عبدالله عبدالله»گفته است، امیدوارم این توافق‎نامه جنبه عملی بخود بگیرد و هرچه زود‎تر این روند به نفع مردم خاتمه یابد.

کرزی همچنین از سیاست مداران این کشور خواسته است، دین خود را نسبت به مردم افغانستان ادا کنند و به خواست مردم که تأمین وحدت ملی است، توجه جدی کرده و نهادهای دولتی را در راستای منافع مردم تقویت کنند.

کرزی در حالی از انتقال قدرت در 15 روز آینده سخن می‌گوید که روند بازشماری آرا به پایان نرسیده و روز گذشته اولین دور مذاکرات میان نمایندگان هر 2 ستاد انتخاباتی بر سر جزئیات تشکیل دولت وحدت ملی تشکیل شده است.

رئیس جمهور افغانستان به همتایان خارجی خود دعوت نامه فرستاد و از آنها خواسته بود که در مراسم تحلیف رئیس جمهور آینده شرکت کنند، اما جنجالی شدن انتخابات سبب شد که هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری از حامد کرزی بخواهند تا مراسم تحلیف را یک ماه دیگر به تأخیر بیاندازد.

مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید قرار بود در 11 ماه جاری(مرداد ماه) برگزار شود که باجنجالی شدن روند انتخابات برگزاری مراسم به تعویق افتاد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها