امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103636
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری دولتی بحرین، دادگاه جنایی منامه 14 نفر از معارضان بحرینی را به اتهام قتل یک نیروی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری دولتی بحرین، دادگاه جنایی منامه 14 نفر از معارضان بحرینی را به اتهام قتل یک نیروی پلیس به حبس ابد محکوم کرد.

دادگاه جنایی منامه با صدور حکمی محکومان را به «قتل عمد» و استفاده از زور و خشونت متهم کرد.

مسئولان قضایی بحرین همچنین مدعی شدند که این افراد با هدف انجام «اقدامات تروریستی» مرتکب جرایم خشونت آمیز شدند.

بنا بر حکم صادر شده از سوی دستگاه قضایی منامه، قتل این پلیس در منطقه ستره در نزدیکی منامه که بیشتر ساکنان آن شیعه هستند، رخ داده است.

رژیم آل خلیفه بحرین به دلیل سرکوب گسترده مخالفان و برپایی دادگاه‌های فرمایشی با انتقادات بین‌المللی مواجه است.

دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش 64 صفحه ای درباره بحرین اعلام کرد که دستگاه قضایی این کشور عملکرد بی طرفانه ای ندارد .

در گزارش دیده بان حقوق بشر تاکید شده است که ماموران پلیس بحرین که متهم به قتل از جمله قتل زندانیان هستند بندرت تحت پیگرد قرار می‌گیرند و به احکام سنگین محکوم می‌شوند.

جو استارک، معاون دیده بان حقوق بشر خاورمیانه در این گزارش می نویسد:  یک مامور پلیس بحرین که یک تظاهرکننده یا یک زندانی را با خونسردی به قتل برساند احتمال دارد به شش ماه یا در نهایت دو سال حبس محکوم شود اما درخواست مسالمت آمیز برای تبدیل بحرین به جمهوری مجازات حبس ابد را به دنبال خواهد داشت.

جو استارک افزود:‌ مشکل بحرین عملکرد نظام قضایی آن نیست بلکه مربوط به بی عدالتی موجود در آن است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها