امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103638
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یکی از رهبران حزب کنگره ملی حاکم بر سودان اعلام کرد که این حزب می ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یکی از رهبران حزب کنگره ملی حاکم بر سودان اعلام کرد که این حزب می خواهد عمر البشیر را برای انتخابات ریاست جمهوری سال آتی نامزد کند. 

محمد الحسن الأمین امروز چهارشنبه در اظهاراتی خبری گفت در کنگره های حزب کنگره ملی به نامزدی مجدد عمر البشیر برای ریاست جمهوری انتخابات آینده رای داده شده است. 

وی افزود:شرایط داخلی و خارجی ایجاب می کند که عمر البشیر در راس قدرت بماند و تهدیدهای بین المللی و جنگ با اسلام سیاسی که سودان از آن برخوردار است و تعهدات سیاسی دیگری ابقای البشیر در حاکمیت سودان را ضروری می کند.

الامین بار دیگر تاکید کرد:برای جلوگیری از ایجاد خلا قانونی انتخابات در موعد مقرر خود برگزار می شود و کنگره ملی با خواسته های مخالفان که خواستار تشکیل دولت انتقالی هستند قاطعانه مخالفند.

سودان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در اوایل آوریل سال 2015 آماده می شود.

کمیته انتخابات سودان هم جدول زمانی برای روند برگزاری انتخابات تعیین کرده و تاکید کرده که خواسته مخالفان برای تعویق دو ساله انتخابات غیرقانونی است.

از سوی دیگر عمر البشیر بارها در مناسبت های مختلف گفته که ترجیح می دهد برای بار دیگر نامزد انتخابات نباشد و حزب کنگره ملی نامزدی دیگری را معرفی کند.

از سوی دیگر کمیته مشترک دفاعی سودان و اتیوپی درباره تشکیل نیروهای مشترک در هشت موضع در طول مرزهای مشترک با هدف تحقق امنیت و ثبات و تقویت توسعه دو کشور توافق کردند.

اداره دفاع شهروندی سودان اعلام کرد که خطر سیلاب تا اواخر ماه آگوست جاری یا اوایل ماه سپتامبر آتی استان های مختلف این کشور را تهدید می کند.

سیل چند هفته اخیر تاکنون در سودان دستکم هفتاد کشته و بیش از دویست زخمی برجا گذاشته است.
انتهای پیام/ص
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها