امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103645
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانوستی»، «ولادیمیر پوتین» و «پاولو کلمکین» وزیران خارجه روسیه و اوکراین روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانوستی»، «ولادیمیر پوتین» و «پاولو کلمکین» وزیران خارجه روسیه و اوکراین روز پنج‌شنبه تلفنی در مورد انتقال کمک‌های انسان‌دوستانه به مناطق شرقی اوکراین، گفت‌وگو کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تأکید شده است که این تماس در ادامه «تماس‌های فشرده» کرملین با دولت اوکراین، جامعه جهانی و صلیب سرخ برای کمک به مناطق بحران زده شرق اوکراین است.

این بیانیه می‌افزاید: «آن‌ها ابعاد مختلف نحوه تحقق ابتکار انتقال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم ساکن مناطق جنوب شرق اوکراین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.»

روسیه از چند روز قبل اعلام کرده بود به زودی کاروانی را برای کمک به ساکنان مناطق بحران‌زده اعزام می‌کند. با این حال اوکراین و دولت‌های غربی مدعی شده‌اند که این کاروان پوششی برای دخالت در اوکراین است و به همین جهت با انتقال کمک‌ها مخالفت کرده‌اند. ارتش اوکراین از چند هفته قبل شهرهایی را که تحت کنترل استقلال‌طلبان است، به محاصره درآورده‌اند. گفته می‌شود محاصره شهرها موجب بروز شرایط ناگواری در این مناطق شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار