امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103651
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «یو‌اس‌ای‌تودی» روز پنج‌شنبه از تجهیز نیروهای پلیس منطقه «سنت لوئیس» که امنیت شهر «فرگوسن» را بر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «یو‌اس‌ای‌تودی» روز پنج‌شنبه از تجهیز نیروهای پلیس منطقه «سنت لوئیس» که امنیت شهر «فرگوسن» را بر عهده دارند، به تجهینزات جنگی خبر داد.
«مایکل مک‌کاسکیل» مسئول روابط رسانه‌ای آژانس پشتبانی وزارت دفاع آمریکا تائید کرده است که اداره پلیس «فرگوسن» از جمله واحدهای تحت پوشش برنامه موسوم به 1033 بوده است.
بر اساس برنامه 1033، ارتش آمریکا ادوات و تسلیحات اضافی خود به ارزش میلیون‌ها دلار را بین ادارات پلیس مناطق مختلف آمریکا، تقسیم کرده است. این ادوات از موارد کوچک نظیر اسلحه‌های کمری تا تجهیزات سنگین از جمله خودروهای زرهی نظیر آنچه که در افغانستان یا عراق توسط ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد، را شامل می‌شوند.
به گفته مک‌کاسکیل تازه‌ترین مورد از انتقال تجهیزات جنگی به شهر کوچک فرگوسن، در ماه نوامبر صورت گرفته و شامل دو وسیله نقلیه بوده است. پنتاگون اطلاعات بیشتری در رابطه با کاربری این خودروها و همچنین موارد قبلی انتقال تجهیزات به شهر منتشر نکرده است.
شهر «فرگوسن» واقع در منطقه «سنت لوئیس» ایالت میسوری آمریکا در چند روز گذشته در پی کشته شدن «مایکل برون» نوجوان 18 ساله سیاه‌پوست به دست نیروهای پلیس، صحنه اعتراضات گسترده بوده است. برخورد خشونت‌بار پلیس و استفاده از ادوات غیرمتعارف برای سرکوب اعتراضات، انتقادات زیادی را برانگیخته و در عین حال تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز را به درگیری کشانده است.
 

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها