امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103658
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 153
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، در این جشنواره که آیین اختتامیه آن، شامگاه چهارشنبه برگزار شد، در بخش طراحی نمایش ضمن تقدیر از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، در این جشنواره که آیین اختتامیه آن، شامگاه چهارشنبه برگزار شد، در بخش طراحی نمایش ضمن تقدیر از محسن احمدی طراح نمایش «خط‌های موازی» جایزه این بخش به الناز لطیف به خاطر طراحی نمایش «سوفیای من» تقدیم شد.

در بخش طراحی نور از احسان نیک محضر به خاطر طراحی «سوفیای من» تجلیل شد و در بخش طراحی لباس جایزه به طور مشترک به ملیحه آسترش به خاطر طراحی لباس نمایش «داستان لطیف» و طراح لباس نمایش «خط‌های موازی» حمید شهامتی رسید.

در زمینه موسیقی نیز طراح و آهنگساز نمایش «سوفیای من» حسین افروز جایزه این بخش را از آن خود کرد.

در بخش طراحی صحنه نیز جایزه نخست به طراح صحنه نمایش «سوفیای من» محمدرضا بهرامی رسید، جایزه دوم به ابوالفضل بیشمار به خاطر نمایش «داستان لطیف» و جایزه سوم به خاطر طراحی نمایش «دویدن با کفش‌های زیتونی در روز شنبه» به امین مولایی رسید.

در بخش نمایشنامه‌‌نویسی نیز هیئت داوران ضمن تجلیل از ایرج طهماسب به خاطر نمایش «داستان لطیف» و نمایشنامه نویس نمایش «سوفیای من»، تنها متن‌های نویسندگان بومی را داوری کرد که از این بین جایزه به علی‌محمد رادمنش، برای نگارش نمایشنامه «دویدن با کفش‌های زیتونی در روز شنبه» اختصاص یافت.

اما در بخش بازیگری مرد، از سه بازیگر مرد بدون اولویت تقدیر شد که این سه نفر محمدرضا جلالی به خاطر بازی در نمایش «دویدن با کفش‌های زیتونی در روز شنبه»، محمد خیراندیش به خاطر بازی در نمایش «خط‌های موازی» و مجتبی لاله‌زای به خاطر بازی در نمایش «خط‌های موازی»‌ بودند.

در بخش بازیگری زن نیز جایزه اول از آن الناز لطیف به خاطر بازی در «سوفیای من» شد، جایزه دوم به آرزو آسترش به خاطر نمایش «داستان لطیف» رسید و جایزه سوم نیز به طور مشترک به آزاده ابراهیمی‌فر به خاطر بازی در «خط‌های موازی» و آرزو جعفری به خاطر بازی در «دویدن با کفش‌های کتانی در روز شنبه» اختصاص یافت.

در بخش کارگردانی نیز ضمن تقدیر از مجید زارع کارگردان نمایش «داستان لطیف»، صاحب ارکمان کارگردان «سوفیای من» جایزه نخست را از آن خود کرد و بهنام مقبلی و مصطفی براشی کارگردانان نمایش «دویدن با کفش‌های زیتونی در روز شنبه» نیز به طور مشترک جایزه سوم را بردند و در این بخش هیچ اثری شایسته دریافت جایزه دوم نشد.

هیئت داوران همچنین نمایش «سوفیای من» را به عنوان اثر برتر برای حضور در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره ماه معرفی کرد.

هیئت داوران این جشنواره شامل کوروش زارعی، وحید لک و محمد محمدسیفی بود که 6 اثر را طی دو روز مورد داوری قرار دادند.

در مراسم اجرای آیین اختتامیه این جشنواره، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، سرپرست حوزه هنری این استان، هیئت داوران و جمعی از هنرمندان عرصه تئاتر استان یزد حضور داشتند.

انتهای پیام/2464/ی40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها