امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103659
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 178
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، مزدک مهیمنی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شروع نمایش دوست خوب من گولاخوف که مختص

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، مزدک مهیمنی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شروع نمایش دوست خوب من گولاخوف که مختص کودکان و نوجوانان است، از حدود یک سال پیش آغاز شد، اظهار کرد: این نمایشنامه با یک ایده یک خطی آغاز شد و توسط چند نویسنده به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه گولاخوف یک گوریل درشت هیکل است که قلبی پاک دارد، افزود: این اسم کاملا زاییده تفکر نویسندگان اثر بوده و تا کنون در جایی دیگر استعمال نشده است.

کارگردان نمایش دوست خوب من گولاخوف با تأکید بر اینکه این نمایشنامه توسط اساتید بزرگی چون محمد چرمشیر، چیستا یثربی و حسن دولت‌آبادی مطالعه شده، خاطرنشان کرد: این اساتید تئاتر کشور باور نمی‌کردند که چنین کاری در یک شهرستان نوشته شده باشد.

وی با اشاره به اینکه اکثر نمایش‌های کودک و نوجوان فاقد مبانی آموزشی لازم برای ورود کودکان به زندگی است، تصریح کرد: نمایش‌های امروزی که برای کودکان ساخته می‌شود به دنبال شادی‌های زودگذر است در حالی که دوست خوب من گولاخوف به دنبال فهم عمیقی از روحیه واقعی و زیبای یک انسان به شکلی فانتزی است.

مهیمنی با تأکید بر اینکه نمایشنامه دوست خوب من گولاخوف در بیستمین دوره جشنواره تئانر کودک و نوجوان به عنوان اثر برتر در بخش نمایشنامه شناخته شد، ادامه داد: در هر دوره نمایشنامه‌های برتر به چاپ می‌رسید که در دوره قبل به دلیل کمبود بودجه این اتفاق روی نداد.

وی با اشاره به اینکه متن این نمایش توسط یک گروه نوشته شد، اظهار کرد: برای اینکه گروه موفق شود که یک نمایشنامه تیمی را به نگارش درآورد اعضا با یکدیگر قرار گذاشتند که بی رحمانه به هر یک از ایده‌های مطرح شده نگاه کنند.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: بهترین ایده توسط رأی گیری انتخاب می‌شد و اگر اتفاق نظری روی نمی‌داد سرپرست گروه حق وتو داشته و نظر او به عنوان ایده اصلی انتخاب شد که خوشبختانه همگی بر این قول و قرارها پایبند ماندند و کار به پایان رسید.

وی با تأکید بر اینکه انتظار من از همه هنرمندان عرصه تئاتر رقابت سالم است، خاطرنشان کرد: امید است در نقدها نگاه بی‌طرفانه حاکم باشد و مردم که گروه اصلی هدف هستند با رضایت کامل صحنه را ترک کنند.

مهیمنی نقش تهیه کننده را در یک کار نمایشی بسیار موثر خواند و افزود: با وجود تهیه کننده دغدغه کارگردان و سایر اعضای گروه کاسته شده و کیفیت کار ارتقا می‌یابد.

وی نمایشنامه دوست خوب من گولاخوف را سخت‌ترین تجربه دوران کاریش خواند و گفت: بزرگترین دغدغه یک کارگردان و گروه هنری بازگشت هزینه‌های انجام شده و پر شدن سالن‌ها از تماشاگران است.

تهیه کننده این نمایش نیز در این نشست خاطرنشان کرد: وجود تهیه کننده آرامش خاطری برای اعضای گروه است که اغلب در همدان به آن توجه نمی‌شود.

محمدرضا زردتشتی با بیان اینکه هزینه این کار تقریبا 15 میلیون تومان شد، یادآور شد: همیشه افراد به خاطر پول کاری را انجام نمی‌دهند و برخی از کارها تنها به خاطر دل آدمی انجام می‌شود.

نمایشنامه دوست خوب من گولاخوف به کارگردانی مزدک مهیمنی، تهیه کنندگی محمدرضا زردشتی، آهنگ سازی یاسر ساکی زاده و بازی امیر باباشهابی،بهداد بلیغ‌فر، محمد حق‌شناس، امیرمسعود درویش، سید مبین مهرجو و شهرزاد نظرپور به روی صحنه در مجموعه تئاتر شهر همدان رفته است.
انتهای پیام/89033/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار