امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10366
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 103
مسئول تدوین برنامه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص جایگاه فرهنگ در دولت احتمالی کاندیدای این جبهه گفت: ...

مسئول تدوین برنامه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص جایگاه فرهنگ در دولت احتمالی کاندیدای این جبهه گفت: مسایل فرهنگی مسایل ساده ای نیستند،که مانند مسایل اجتماعی و یا حتی اقتصادی راه‌حل‌ها راحت‌تر بیرون بیایند. در حوزه مسایل فرهنگی راه‌حل‌ها سخت‌تر هستند و برخورد با این مسایل ظرافت خاصی می‌طلبد.

وی افزود: در طرح‌هایی که تدوین می‌شود قطعا مسایل فرهنگی باید جایگاه ویژه‌ای داشته باشند، به اعتقاد من ما باید یک شیوه‌ا داشته باشیم که با یک هدف‌گذاری خیلی قوی از ابزار‌های مختلف برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود استفاده کنیم که یکی از مهمترین ابزارها استفاد ه از ظرفیت فرهنگ لاست.

داوودی در خصوص اینکه فرهنگ در دولت احتمالی کاندیدای جبهه پاداری انقلاب که اولویتی دارد اظهار داشت: قطعا اولویت اول ما مسایل فرهنگی خواهد بود و مسایل اقتصادی،اجتماعی،سیاسی و ... همگی در راستای اهداف فرهنگی ما باید باشد.

مسئول تدوین برنامه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی همچنین در خصوص کاهش بودجه فرهنگ در بخش‌های مختلف تصریح کرد: قطعا بودجه مساله بسیار مهمی است و شکی در این موضوع نیست اما درست خرج کردن بودجه از آن مهم‌تر است. با نظارت درست بر هزینه‌ها می‌توان دید که بودجه در مسیر درستی هزینه خواهد شد.

وی همچنین در خصوص جایگاه سینما در سیاست‌های فرهنگی نامزد جبهه پایداری گفت: ابزار سینما بسیار مهم است و یکی از موثرترین ابزار هنری است که باعث نشر فرهنگ در میان اقشار مختلف جامعه خواهد شد. قطعا روی آثار هنری فاخر در مورد سینما برنامه ریزی جدی خواهد شد.

داوودی خاطر نشان کرد: در مورد سینما به هیچ وجه نباید تنگ دستی کنیم، بالاخره یک اثر هنری فاخر می‌تواند اهداف فرهنگی ما را بین جوانان گسترش دهد. کشورهای غربی امروز سرمایه‌گذاری عظیمی بر روی هنر صنعت سینما انجام داده‌اند و ما هم باید بیش از امروز وارد این عرصه شویم و با در نظر گرفتم اهداف ایرانی اسلامی بتوانیم آثار فاخر و شایسته‌ای را عرضه کنیم.

مسئول تدوین برنامه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی در خاتمه اظهار داشت: ما در حال حاضر در عرصه تاریخ و بیان تاریخ مشکلاتی داریم و حتی در آثار سینمایی که بتواند این تاریخ را ابزار و نشان دهد نیز مشکل داریم در حالیکه ساخت چند فیلم خاص دیدیم که اثرات خوبی داشته است، بنابراین دولت یازدهم قطعا باید یک دولت فرهنگی باشد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها