امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103688
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، عظیم دشتی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اردبیل اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، عظیم دشتی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اردبیل اظهار کرد: نویسندگان مشگین‌شهری پیشتاز این عرصه رقابت هستند به همین جهت تصمیم گرفتیم مراسم معرفی برترین‌های این جشنواره را روز 16 شهریور ماه همزمان با ولادت امام رضا(ع) در مشگین‌شهر برگزار کنیم.

وی گفت: ‌داستان محمل بسیار مناسبی برای ذخیره کردن بار فرهنگی، فکری و معنوی آن به نسل‌های آینده به ویژه نسل جوان و نوجوان که رغبت و اشتیاق به ادبیات داستانی دارند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل افزود: ادبیات داستانی چشم‌اندازی دلپذیر در عرصه هنر است و در حقیقت یکی از ماندگارترین و تاثیرگذارترین اشکال و انواع هنرها به حساب می‌آید.

دشتی تصریح کرد: تمدن ایرانی - اسلامی انقلاب اسلامی و موضوع و مقوله دفاع مقدس با ابعاد و گسترده‌ فراوانش چشم‌انداز جدیدی از پیش‌روی داستان‌نویسی، گشوده است و هر گوشه از آن ویژگی‌هایی در خود دارد که می‌تواند دست‌مایه بدیعی برای رمان و داستان‌های کوتاه باشد.

این مسئول ادامه داد: گذشته از جاذبه خاص موضوع دفاع مقدس که هم‌اکنون جای خاص خود را در ادبیات گشوده است با توجه به شرایط اجتماعی ما دین‌باوری و باورهای معنوی انتظار و مهدویت یکی از موضوعات مهمی است که در اغلب نوشته‌های داستانی در کنار ادبیات ویژه دفاع مقدس جلوه خاص یافته است و در حقیقت بخشی از بطن و متن هر داستان‌نویسی امروز ما با دین‌باوری به نوعی هنر قدسی نزدیک شده است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل تصریح کرد: بنابراین جشنواره ادبیات داستانی بسیج با اهداف شناسایی استعدادهای درخشان در هنر و نویسندگی کشور و ارتقاء بخشیدن به ادبیات داستانی متعهد در فضای رقابتی سالم و با موضوع‌های مدیریت جهادی، دفاع مقدس، ‌انتظار و مهدویت، سبک زندگی ایرانی - اسلامی، انقلاب اسلامی، زن و هویت اسلامی، نماز در دو قالب داستان بلند و داستان کوتاه برگزار می‌شود.

دشتی با بیان اینکه قلم، فکر و اندیشه نویسندگان باید در جهت اصلاح اخلاق جامعه قرار گیرد، افزود: نوشتن برای مردم و جامعه‌ای که مخاطب قرار می‌گیرد اگر به بیراهه برود جامعه را نیز از صراط مستقیم منحرف می‌کند این همان نکته‌ای است که امام (ره) روی آن تاکید می‌کند و معتقد است که قلم نویسنده باید پاک باشد و پاک بنویسد تا مردم را پاک کند و اصلاح اخلاق جامعه را سرلوحه مسئولیتش قرار دهد.

این مسئول ادامه داد: یک قلم می‌نویسد و هزاران نفر آن را می‌خوانند بنابراین مسئولیت نویسندگان در عرصه‌های مختلف بسیار خطیر و سنگین است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل بیان کرد: از نگاه حضرت امام خمینی قلم باید در جهت هدایت مردم و ترویج اخلاق و معنویت قرار بگیرد خوشبختانه در مجموعه بسیج نویسندگان پاک و متعهد دور هم جمع شده‌اند و با قلم پاک خود سعی در برآورده کردن منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در عرصه نویسندگی هستند تا با قلم خود بتوانند دین خود را به انقلاب اسلامی و ارزش‌های دفاع مقدس ادا کنند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، دشتی در پایان سخنان خود عنوان کرد: توجه به ارزش اندیشیدن و تفکر متعهدانه در بسترسازی و مبارزه با هر آنچه که مخالف رشد و ارتقای معنوی انسان است به همراه کشف سبک و نگاه‌های خلاقانه و نوین ادبیات داستانی در پرداخت آثار و موضوعات مختلف از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره بود.

انتهای پیام/62007/ذ40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار