امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10369
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 143
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه آیین و اندیشه: در سال‌های اولیه‌ انقلاب اسلامی و سپس در دوران جنگ تحمیلی در خانواده‌ای پر‌جمعیت و ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه آیین و اندیشه: در سال‌های اولیه‌ انقلاب اسلامی و سپس در دوران جنگ تحمیلی در خانواده‌ای پر‌جمعیت و با شرایطی سخت زندگی کرد، اما همه این‌ها باعث نشد از او انسانی نخبه ساخته نشود.

او به عنوان یک دانشمند و مؤلف چندین کتاب، مقاله و کتب درسی شناخته شده و از وی به عنوان «فرستاده‌ صلح» یاد می‌شود. از دیگر افتخارات او می‌توان به ارائه تئوری چندگانه به دنیای صلح اشاره کرد که توانست در بحث تحکیم روابط بین ملت‌ها و ایجاد صلح جهانی، گام شایانی در حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی، پزشکی و اکولوژیک بردارد.

در سن 19 سالگی به مکه مکرمه مشرف شد. او معتقد است: که نه تنها خدا را بلکه خودش را در مکه پیدا کرده است البته بعد از آنکه خدا را پیدا کرد؛ چرا که وقتی انسان بتواند وجود خودش را باور کند می‌تواند خدای خویش را بهتر بشناسد.
 


 

او در سال 2007 سه مقاله در زمینه دفاع از حریم اسلام و حرمت نبی مکرم اسلام(ص) نوشت و به هیئت داوران بروکسل در پاسخ به جسارت سلمان رشدی ارائه داد که به بیش از 1.5 میلیارد مسلمان اهانت کرده بود و توانست دو برابر نشان شوالیه‌ای را که سلمان رشدی ملعون دریافت کرده بود، از همانجا کسب کند و نشان آفیسر بگیرد.

پروفسور صادقی که مدال‌های خود را به آستان قدس رضوی اهدا کرده درباره انگیزه‌اش از این کار می‌گوید: از دنیا سیر شده‌ام و دیگر چیزی نمی‌تواند مرا در دنیا اشباع کند و این مسئله خیلی عادی و بخشی از افتخاراتم است، آنچه که امروز مرا اشباع می‌کند وصل شدن به ائمه اطهار علیهم‌السلام است باور کنید با بردن نام حضرت ابوالفضل(ع) جان و روح تازه‌ای در من دمیده می‌شود. وقتی در تاریخ وارد می‌شوم با حرکتی که حضرت ابوالفضل(ع) در حق امام حسین(ع) و ایشان نسبت به تاریخ انجام دادند خودم را در مقابل این بزرگان، خیلی کوچکتر از آن چه که فکر می‌کنید، می‌پندارم.

وی ادامه می‌دهد: اگر قرار بود علم و مدال‌های جهان را تقسیم می‌کردند فکر نمی‌کنم به کسی، بیشتر از تعدادی که به من رسید، می‌رسید! فعلاً برایم کافی است.

صادقی از سال 1380، واژه «نخبه» را در ایران باب و اقدام به تربیت نخبگان کرد. او می‌گوید: افتخار می‌کنم به اینکه مقام معظم رهبری سالی را با عنوان سال نوآوری و شکوفایی نام‌گذاری کردند. برای من بسیار جالب بود که رأس هرم یک کشور اسلامی، رهبری قرار دارد که جوانان را درک می‌کند این موضوع، برای من جای افتخار داشت و انگیزه‌ای بود تا در ایران بمانم و محکمتر و مستحکم‌تر فعالیت کنم.

رئیس آکادمی نخبگان ایران ادامه می‌دهد: خوشبختانه احساس می‌کنم کلمه نخبه، در کشور ما رواج پیدا کرده است، کشوری که جوانان آن، آنقدر با استعداد هستند که الگوی رفتاری مردم اروپا، آسیا و آمریکا و آفریقا قرار می‌گیرند و این بسیار مهم است.

پروفسور صادقی فردی است با ذهنی چندگانه که قسمت اعظم زندگی خود را صرف توسعه‌ امور و فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی جوانان کرده که از مهمترین آنها می‌توان به تشکیل تیم کاراته‌ جوانان، تأسیس آکادمی نخبگان ایران، تأمین مایحتاج زندگی کودکان بی‌سرپرست، ریاست فدراسیون کشتی آلیش و ... اشاره کرد.

مشروح این گفت‌وگو بزودی در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها