امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103701
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دوره توجیهی آموزشی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران موسوم به کاروان نور طی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دوره توجیهی آموزشی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران موسوم به کاروان نور طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه 22 و 23 مرداد‌ماه 1393 با حضور 20 نفر از اعضای این کاروان در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این برنامه «قاسم رضیعی» قاری بین‌المللی قرآن کریم به بیان رعایت برخی نکات بهداشتی به اعضای کاروان پرداخت و گفت: شایعترین بیماری در یام حج بیماری آنفولانزا است که حتی با واکسن هم نمی‌توان از آن پیشگیری کرد زیرا حجاج از نقاط مختلف جهان انواع ویروس‌ها را با خود به سرزمین وحی می‌آورند و ضروری است شما با کمی مراقبت از بروز بیماری پیشگیری کنید.

استرس بیمار شدن بیشتر سبب بیماری می‌شود

وی استرس پیش از ابتلا به بیماری را دلیل اصلی بروز بیماری برای قاریان دانست و گفت: برخی از اعضای کاروان خصوصاً حج اولی‌ها نگران بیماری و گرفتگی صدا هستند که همین نگرانی بیشتر سبب بروز بیماری می‌شود. بهتر است ابتدا مراقبت‌های لازم را داشته باشید اما به این موضوع اصلاً فکر نکنید.

آیات وحدت را تلاوت کنید

رضیعی با توصیه اعضای کاروان نور به تلاوت آیات وحدت گفت: در این ایام که دشمن همه تلاش خود را برای نفاق بین امت اسلامی بکار بسته، بهتر است شما آیات مربوط به وحدت را بیشتر تلاوت کنید.

از لباس رسمی کشور و چفیه در هنگام تلاوت استفاده کنید

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با توصیه اعضای کاروان نور به استفاده از لباس رسمی جمهوری اسلامی در ایام حج گفت: شما نماینده شیعیان و ایران اسلامی هستید پس هنگام تلاوت از لباس رسمی کشور که همان کت و شلوار است استفاده کنید و لباس‌های عربی نپوشید، همچنین پیشنهاد می‌کنم به دلیل همدردی با مردم مظلوم غزه اعضای کاروان نور در ایام حج با نماد فلسطین یعنی چفیه تلاوت کنند.

در ادامه این برنامه «مجید آخوند‌زاده» دبیر ستاد برگزاری مراسم و مدیر تبلیغات بعثه مقام معظم رهبری در حج درخصوص برخی از برنامه‌های حج 93 گفت: امسال برنامه‌های قرآنی مختلفی از جمله جلسات انس و معرفت ویژه کاروان‌ها، برنامه شبی‌ با قرآن در مکه و مدینه، کرسی تلاوت مسجد‌الحرام و برنامه ختم قرآن کریم برای زائران حج ابراهیمی برگزار می‌شود.

در ایام حج هر یک نفر کار سه نفر را انجام می‌دهد

آخوند‌زاده با اشاره به کاهش سهمیه جمهوری اسلامی ایران برای اعزام زائر به حج گفت: متأسفانه به دلیل کاهش سهمیه کشور مجبور هستیم نیرو‌های خدمت‌رسان به حجاج را کاهش دهیم تا جایی که در ایام حج باید هر یک نفر کار سه نفر را انجام دهد. همچنین این اتفاق شامل حال کاروان قرآنی هم شد و اعضای این کاروان هم کاهش یافت، اما امید‌وارم شما قاریان و حافظان قرآن کریم با همت و پشتکار برنامه‌های خوبی در ایام حج اجرا کنید.

مشارکت قاریان در برنامه‌های اجتماعی حج

مدیر مراسم‌ و تبلیغات بعثه مقام معظم رهبری از استفاده مسئولان برگزار‌کننده از نیرو‌های داوطلب و مردمی در ایام حج خبر داد و گفت: همانگونه که گفتم اعزام نیروهای خدمت‌رسان به حجاج بسیار کاهش یافته و ما برای انجام مطلوب کار‌ها مجبور به استفاده از نیرو‌های داوطلب که از بین حجاج انتخاب می‌شوند هستیم. همچنین از شما قاریان هم می‌خواهم در برگزاری برنامه‌‌های اجتماعی مشارکت کنید.

وی با اشاره به افراد حج اولی گفت: اولین باری که من به این سفر معنوی اعزام شدم سال 1361 بود، اغلب شما حج اولی هستید قدر این توفیق را بدانید زیرا خاطرات عجیبی دارد و احساس می‌کنید برای شما یک رؤیا است. پس تا می‌توانید از مواهب این سفر بهره ببرید.

در محفل مسجد‌الحرام به صورت جمعی تلاوت کنید

آخوند‌زاده با توصیه قاریان به تلاوت جمعی قرآن کریم در محفل مسجد‌الحرام گفت: جلسات قرآنی مسجد‌الحرام بسیار مهم است زیرا زائران کشور‌های مختلف در حلقه قاریان ایرانی شرکت می‌کنند از این رو باید تلاش کنید از آنجایی که سیستم صوتی در اختیار شما نیست به صورت جمعی قرآن را تلاوت کنید تا همه حاضران از کار شما بهره ببرند.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها