امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103706
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «شینهوا» ، سخنگوی سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشت که دبیرکل سازمان ملل  متحد از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «شینهوا» ، سخنگوی سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشت که دبیرکل سازمان ملل  متحد از تصمیم «نوری المالکی»، نخست وزیر فعلی عراق در کناره گیری از نامزدی جهت تشکیل دولت جدید در این کشور استقبال کرده است.

در بخشی از این بیانیه «بان کی‌مون»، دبیرکل سازمان ملل متحد آمده است؛ تشکیل کابینه جدید فرآیندی حیاتی جهت تشکیل دولت جدید در چارچوب زمانی بر اساس قانون اساسی است. دبیرکل سازمان ملل از تمامی احزاب و سران سیاسی می‌خواهد تا در این فرصت تاریخی با کمک و تلاش با همدیگر به تعاملی سازنده در مواجهه با چالش‌های رودروی کشورشان برسند.

نوری المالکی، نخست وزیر فعلی عراق روز گذشته از نامزدی خود برای سومین دوره متوالی در این سمت و البته آنچه که وی آن را  حمایت از العبادی اعلام داشته است، کناره گیری کرد.

بان کی مون همچنین در باره العبادی اظهار داشت که وی در پی شکل دادن دولتی گسترده و مقابله فوری با فشارهای وارده در این مسیر است.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها