امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103713
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 127
سید جواد تقوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که در خصوص تکلیف افزایش قیمت 8 گروه از صنایع که با اجرای فاز دوم ...

سید جواد تقوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که در خصوص تکلیف افزایش قیمت 8 گروه از صنایع که با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها موظف به تثبیت قیمت محصولات خود شدند و تا کنون این وضعیت‌شان ادامه یافته است،گفت: تصمیم‌گیری در خصوص این موضوعات از تکالیف ستاد هدفمندی یارانه‌ها است و آنان در این باره بر اساس نظرات کارشناسی که از حوزه‌های مختلف دریافت می‌کنند تصمیم می گیرند.

رئیس سازمان حمایت در عین حال تصریح کرد: اینکه بازار در حال حاضر وضعیت آرامتری دارد ناشی از مسائل رکودی است که وجود دارد و تمام حوزه‌ها با آن درگیرند.

وی ادامه داد: تقاضای آنچنانی در حال حاضر وجود ندارد و ما دچار شرایط رکودی هستیم، اینکه بتوانیم از این فضا عبور کنیم و هنر عبور از این شرایط را داشته باشیم، کار بزرگی است.

تقوی در خصوص واکنش سازمان حمایت به مصرف غیرمجاز روغن پالم توسط برخی صنایع لبنی نیز گفت: بحث روغن پالم و مسائل کیفی به سازمان غذا و دارو برمی‌گردد و این سازمان باید در این باره رسیدگی کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت بازارها تاکید کرد: وضعیت بازارها در حال حاضر آرام است، کارگروه کنترل بازار جلسات منظمی دارد و تلاش بر این است روی کمبودها و فرآیند قیمت‌ها تمرکز و مدیریت کند.

وی ادامه داد: وضعیت قیمت‌ها وضعیت فوق العاده‌ مناسبی است و بنای ما این است ضمن اینکه تلاش می‌کنیم کمبودی در بازار نباشد، قیمت‌ها نیز ار روند منطقی برخوردار باشند.
 
به گزارش خبرنگار فارس همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سال جاری قیمت 8 صنعت از جمله پتروشیمی، فولاد، روغن، صنایع چوب، شوینده و ..تثبیت و قرار شد دولت پس از بررسی، مجور افزایش قیمت آنان را از ابتدای تیرماه صادر کند. تثبیت قیمت صنایع مذکور همزمان با ماه مبارک رمضان تداوم یافت و تا کنون مجوز افزایش قیمت نگرفته‌اند.

رکود بازار و نبود تقاضا ظاهرا از جمله عواملی است که انگیزه‌ای برای افزایش قیمت در دولت و صنایع ایجاد نمی‌کند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها