امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103741
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 18
به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «آسوشیتدپرس»، «بان کی‌مون»، دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که شکست در راه برگزاری نشست سال ...

به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «آسوشیتدپرس»، «بان کی‌مون»، دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که شکست در راه برگزاری نشست سال جاری بررسی خاورمیانه بدون جنگ افزارهای هسته‌ای باعث به خطر افتادن اجرای توافق‌نامه سال 1970 خواهد شد که به موجب آن بر توقف گسترش سلاح‌های هسته‌ای تاکید شده بود.

بر اساس این گزارش، بان کی‌مون از همه طرف‌های درگیر درخواست کرد تا توافق‌های صورت گرفته در زمینه برگزاری سریع نشست خاورمیانه عاری از سلاح های هسته‌ای در سال جاری را به مراحل پایانی برسانند.

آسوشیتدپرس همچنین  از برگزاری چندین نشست غیر رسمی با حضور ایران و کشورهای عرب منطقه در 24 و 25 ماه ژوئن گذشته و با حضور « جاکو لاجاوا»، دیپلمات کارکشته فنلاندی سازمان ملل متحد در این زمینه خبر داد.

این گزارش می‌افزاید، بان کی‌مون همچنین ابراز امیدواری کرد تا به دنبال جنگ اسرائیل و حماس،  کشورهای منطقه از این فرصت برای بحث در زمینه موضوعات امنیتی و فرآیند حذف کامل جنگ افزارهای کشتار جمعی در منطقه استفاده کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها