امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103746
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه هافینگتون‌پست، قتل «مایکل براون» جوان سیاه‌پوست و غیرمسلح آمریکایی به دست یک پلیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه هافینگتون‌پست، قتل «مایکل براون» جوان سیاه‌پوست و غیرمسلح آمریکایی به دست یک پلیس سفیدپوست در شهر فرگوسن، علاوه بر به راه انداختن اعتراضات خیابانی در این شهر و دیگر کلان‌شهرهای آمریکا مانند نیویورکف لس‌آنجلس و دیترویت، مردم غزه را نیز درگیر خود کرده است.

این روند از آنجا آغاز شد که برخی از تظاهرکنندگان فرگوسن، در رویارویی با پلیس شعار «نوار غزه» را سر دادند و پس از آن داستان در توئیتر آغاز شد.

مت پیرس، نوشت: «پلیس‌ها نزدیک می‌شوند، عکاسان ماسک های ضدگاز خود را بر سر می‌گذارند، یک نفر فریاد زد نوار غزه».
 


 

خانم «گازاویا» که اهل نیویورک است نوشت که «ما به این حرکت، شورش نمی‌گویئم، بلکه آن را یک قیام می خوانیم.»

در اینجا بود که فلسطینی‌ها نیز وارد معرکه شدند و به کمک برادران آمریکایی خود شتافتند.

«حمد ابو» یک نوشته در دستان خود گرفت و به جهانیان گفت که «مردم فلسطین معنی گلوله خوردن یک فرد غیرمسلح را به خوبی می‌دانند».
 «رجا ابوخلیل» اما عمل‌گراتر به نظر می‌رسد، وی به معترضین فرگوسن نصیحت کرد که «فاصله خود را با پلیس زیاد نکنید، اگر در نزدیکی آنها باشید نمی‌توانند گاز اشک‌آور به سمت شما پرتاب کنند.»

وی همچنین به آمریکایی ها گوشزد کرد که اگر با گاز اشک‌آور مورد حمله قرار گرفتند، «به هیچ‌وجه صورت خود را با آب نشویند.»
 


 

«مریم البرغوثی» که اهل کرانه باختری است و سابقه رویارویی با سربازان صهیونیست را دارد به آمریکایی‌ها گفت: «پس از حمله با گاز اشک‌آور، آرام باشید، درد تدریجاً از بین می‌رود، چشم های خود را مالش ندهید؛ همیشه سعی کنید موافق جهت باد حرکت کنید تا گاز اشک‌آور کم‌تر به شما برسد.»
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار