امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103763
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نکا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در هفتمین یادواره 29 تن از شهدای منطقه لایی نکا و یادمان آیت‌الله محمدحسین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نکا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در هفتمین یادواره 29 تن از شهدای منطقه لایی نکا و یادمان آیت‌الله محمدحسین محمدی لایینی نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و بزرگداشت هشت شهید گمنام نکا در روستای زیارتکلا اظهار داشت: مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده است و دولت باید با برنامه‌ریزی صحیح در این رابطه وارد شده و گره‌گشایی کند.

وی افزود: جامعه امروز ما در کنار توجه به اقتصاد و معیشت، نیازمند فرهنگ است چرا که اقتصاد سالم و پویا در گرو فرهنگ سالم است که باید در این زمینه تلاش همه جانبه صورت گیرد.

صدیقی گفت: مردم چشم به راه قول‌های دولت در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی هستند و دولت با فاصله از حاشیه‌ها بر این مسائل متمرکز شود.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر حفظ حجاب و عفاف در سطح جامعه و ادارات و شرکت‌ها خاطرنشان کرد: دولت میلی به جدایی مردان و زنان در ادارات ندارد اما در برخی شرایط، روابط موجود در ادارات موجب سردی ارتباطات خانوادگی و سودجویی افراد ناهنجار شده است.

وی گفت: ما مخالف حضور زنان در جامعه و اقتصاد و اشتغال نیستیم بلکه زنان و بانوان جامعه اسلامی باید با رعایت حجاب و عفاف در کنار مردان ظاهر شده و با رعایت مسائل مختلف اسلامی از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنند.

صدیقی افزود: نظام دینی ما براساس حکومت دینی شکل گرفته و باید هوشیار باشیم تا خون شهدا پایمال نشود.

وی یادآور شد: پایگاه فقاهت توسط روحانیون، جمهوریت توسط شهدا و حجاب و عفاف توسط مادران شهدا در جامعه ترویج داده شده است و این سه پایگاه مهم در پیروزی انقلاب و حفظ استقلال کشور بسیار اثرگذار بوده و باید حفظ شوند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود تقویت پایگاه مرجعیت و رونق حوزه‌های علمیه را از مسائل مهمی دانست که باید در جامعه به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به حرکات و فعالیت‌های مختلف تکفیری‌ها، داعش و گروه‌های انحرافی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های مختلف گروه‌های تکفیری، تقویت حوزه‌های علمیه به عنوان مرکز مهم دینی ضروری است.

صدیقی همچنین با انتقاد از اخذ مجوز به برخی از نویسندگان بیان داشت: برخی از نویسندگان طاغوت را در صدر قرار داده‌اند و مکتب شیعه را تضعیف کرده‌اند که باید از ارائه مجوز به چنین نویسندگانی خودداری شود.

امام جمعه موقت تهران، منطقه هزارجریب و شهرستان نکا را از جمله شهرستان‌های مهم دینی عنوان کرد که حداقل باید دارای 5 هزار نیروی طلبه و روحانی برای خدمت به اسلام و مسلمین باشد.

وی گفت: شهدا با خون خود قرآن را بازنویسی کردند و درس عزتمندی، شرف و ایستادگی به ملت دادند، شهادت کلید مغفرت است و در عظمت شهید و شهادت همین بس که انسان‌های والامقامی به این درجه بزرگ نائل آمدند.

صدیقی همچنین با تاکید بر اصل ولایت‌مداری در نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: عده‌ای قصد تضعیف جایگاه رهبری را دارند که با توجه به در پیش بودن انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در کمین هستند تا عده‌ای وارد شوند و جایگاه رهبری را تضعیف کنند.

وی گفت: کانون ولایت، کانون نور و پیشرفت است و همه پیشرفت‌های جامعه ما به‌ واسطه همین کانون نور و تعالی و پیشرفت حاصل شده است و اطاعت‌پذیری از ولایت در هر شرایطی بر ما واجب است و باید با اطاعت‌پذیری از رهبری ادامه دهنده راستین خون شهدا باشیم.

انتهای پیام/86002/ط/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها