امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103765
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 60
محمدرضا مرندی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به دغدغه‌های موجود در ...

محمدرضا مرندی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به دغدغه‌های موجود در مورد توسعه علمی کشور گفت: ما در بحث پیشرفت علمی نیاز به آرامش داریم و اگر دانشگاه‌های ما که اصلی‌ترین مرکز تولید علم هستند آرامش نداشته باشند ما به پیشرفت علمی نخواهیم رسید، به همین خاطر مسائل نباید در فضای غیرعلمی پیش رود.

وی در ادامه افزود: ما تجربه تاریکی را در دوران اصلاحات داشته‌ایم که دانشگاه‌ها به مراکز بحران‌آفرین تبدیل شده بودند که توسعه علمی کشور را نیز مخدوش می‌کرد و این نگرانی ما در مدیریت جدید وزارت علوم نیز وجود دارد.

این عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران تصریح کرد: کسانی که امروزه در وزارت علوم قرار گرفته‌اند همان تفکر دوران اصلاحات را دارند که افراد مسئله‌دار و بحران‌آفرین را وارد این وزاتخانه کردند و نمایندگان مجلس نیز این نگرانی را احساس کردند و فرصتی به وزیر علوم دادند تا در راستای اهداف نظام حرکت کند که این امر درنهایت محقق نشد.

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه وزارت علوم توسعه علمی است، گفت: ما تنها به خود وزیر علوم نگاه نمی‌کنیم بلکه باندی که در وزارت علوم قدرت گرفته است در انتصاب رؤسای دانشگاه‌ها نقش دارد و مسیری را دنبال می‌کنند که در راستای پیشرفت علمی کشور نیست.

مرندی با بیان اینکه بحث دانشجویان ستاره‌دار به دوران اصلاحات برمی‌گردد، گفت: حال وزارت علوم در تلاش است همین افراد ستاره‌داری که در دوران اصلاحات شکل گرفتند را به دانشگاه‌ها برگرداند. ما شاهد بودیم که در دوران وزارت معین چه مقدار تخلف در بورسیه‌ها شکل گرفت.

وی در پایان تأکید کرد: یکی از شروط بورس شدن، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی است، اما ما شاهدیم که در دوران اصلاحات افرادی که بورسیه شدند بعدها به عنصری ضدنظام تبدیل شدند.

انتهای پیام/‌

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها