امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103773
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 165
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله علم‌الهدی دقایقی قبل در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله علم‌الهدی دقایقی قبل در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد،با تبریک فرا رسیدن سالروز ورود آزادگان غیور به سرزمین اسلامی اظهار کرد:‌ این روزها در تاریخ اسلام مصادف است با یک حادثه آموزنده و بسیار حساس در عرصه زندگانی اجتماعی که آن جریان غزوه  حمراءالاسد است.

وی در تشریح این جنگ افزود: پس از جنگ بدر پیامبر اکرم(ص) با تجهیز رزمندگان اسلام آنها را به جنگ با کفار که برای مقابله با اسلام جمع شده بودند فرستادند و پرچم این مقاومت را نیز به حضرت علی (ع) سپردند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در عرصه مقاومت وارثان غزوه حمراءالاسد هستیم، ادامه داد: ملت ایران امروز میراث‌دار فرهنگ مقاومت و پرچمدار مبارزه با ظلم و ستمگری است.

وی خاطرنشان کرد: به ما می‌گویند همه دنیا جمع شده‌اند و می‌خواهند با نشانه گرفتن غذا و سفره مردم و تحریم‌های اقتصادی و تهدیدهای نظامی شما را نابود کنند اما پاسخ ما به این افراد این است که ما خدا را داریم و خدا هم برای ما کافی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: همه دنیا امروز در مقابل ما ایستاده‌اند و در صدد مقابله با ما و خط مقاومت هستند اما باور داشتن به آیات قرآن تز مقاومت و ایستادگی ما در برابر دشمنان و استکبار جهانی است.

وی با اشاره به حوادث و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه ابراز داشت: هفته گذشته رژیم منفور و کودک‌کش صهیونیستی با ویران کردن یک خانه تمام اعضای یک خانواده را به جز یک کودک به شهادت رساندند اما هنگامی که آن کودک از خانه ویران شده بیرون می‌آمد تنها می‌گفت حسبی الله ونعم الوکیل  و این نشان‌دهنده باور داشتن به جریان و خط مقاومت است.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در غزوه حمرا‌ءالاسد پرچم مقاومت را به حضرت علی (ع) سپردند و امروز هم همین پرچم مقاومت در دست شیعیان علی (ع) و فرزند ایشان قرار دارد.

وی با بیان اینکه چشم و امید همه دنیا به ایران اسلامی است، ابراز داشت: امروز پرچم مقاومت در دستان مقام معظم رهبری قرار دارد و بدون شک خط مقاومت شکست‌ناپذیر است چرا که علی (ع) شکست‌ناپذیر بود.

وی با بیان اینکه رهبری در دیدار اخیر خود سه اصل را بیان کردند که خط استراتژیک حرکت تمام ملت‌های جهان است، اظهار کرد: ایشان در سخنان خود فرمودند تباید از ملامت دشمن نترسید ، به اصول انقلاب و اسلام باید ایمان داشت و علاوه بر آن باید به قدرت و توانایی خود نیز اطمینان داشت و این‌ها سه اصلی است که نشاندهنده خط استراتژیک مقاومت است.

آیت‌الله علم‌الهدی با تاکید بر اینکه حوادث غزه این سه اصل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را اثبات کرد،افزود: امروز اسرائیل به جایی رسیده است که با وجود اینکه مورد حمایت تمامی قدرت‌های جهان است، اما در برابر مردم مظلوم و مقاوم و همچنین رزمندگان غزه مفتضحانه شکست می‌خورد و حتی خود نظامیان اسرائیلی سربازان این رژیم منفور را می‌کشند.

وی تاکید کرد: امروز در میز مذاکره اسرائیل مجبور شده است که رفع محاصره غزه را بپذیرد اما اختلاف کنونی بر سر لفظ پذیرش رفع حصر غزه است چرا که اسرائیل تنها پذیرفته که گذرگاه رفح را باز کند اما گروه‌های مقاومت بر رفع حصر کامل غزه تاکید دارند.

امام جمعه مشهد عنوان داشت: امروز اسرائیلی که خودش را یک روز قدرت نظامی می‌دانست با گروه‌های مقاومت که روزی سنگ‌انداز بودند و امروز موشک‌انداز شده‌اند بر سر میز مذاکره می‌نشیند؛ این ذلت تنها برای اسرائیل نیست بلکه برای آمریکا و غرب که حامی این رژیم کودک‌کش هستند، می‌باشد.

انتهای پیام/70005/ج40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها