امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103774
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 142
حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه اقدامات وزارت علوم ...

حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه اقدامات وزارت علوم در یک سال گذشته قابل قبول جامعه دانشگاهی نبوده است، گفت: اشخاصی که مسئولیت‌هایی در وزارت علوم گرفته‌اند نمره قابل قبولی در رفتار و سابقه‌شان نمی‌گیرند.

وی افزود: یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد وزارت علوم انتصابات یک سال اخیر است که با اهداف نظام و چارچوب فکری امام و مقام معظم رهبری فاصله و تعارض‌های جدی دارد. ما شاهدیم برخی از مسئولان وزارت علوم و همچنین برخی از رؤسای دانشگاه در دوران اصلاحات و فتنه 88 حضور پررنگی داشتند.

مرادی تصریح کرد: سؤال ما از وزیر علوم این است که این افراد با این سابقه‌شان چه نسبتی با نظام پیدا می‌کنند؟ اما ما در ظاهر، برخورد نفاق‌گونه‌ای را در این رابطه مشاهده می‌کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور پیرامون مسئله بورسیه‌ها عنوان کرد: مسئولان وقت وزارت علوم در دولت دهم در چارچوب اختیارات قانونی خود در خصوص پذیرش بورسیه‌ها اقدام کردند، حال مسئولین فعلی با کلی‌گویی در این باره نشان دادند که به دنبال سیاسی‌کاری هستند.

وی تأکید کرد: مسئولان فعلی همان افرادی هستند که در دوران اصلاحات عده‌ زیادی را بورسیه کردند که نه به کشور اعتقادی داشتند و نه حتی به کشور بازگشتند، در حقیقت طرح مسئله بورسیه‌ها برای ایجاد تنش مطرح شده است.

مرادی با بیان اینکه عملکرد وزارت علوم در یک سال گذشته اکثراً سیاسی‌کاری بوده است، گفت: عنوان کردن مسئله بورسیه‌های غیرقانونی توسط مسئولان وزارت علوم در واقع سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضعیف خودشان در یک سال گذشته است که در این خصوص نشانه‌هایی از بازگشت دوران تاریک اصلاحات نیز مشاهده می‌شود.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید در پایان خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم زمینه‌هایی که فتنه 88 را به وجود آورد دوباره در دانشگاه‌ها به وجود آید، چرا که تبدیل شدن دانشگاه به باشگاه احزاب فقط و فقط به جامعه دانشگاهی و پیشرفت علمی کشور ضرر خواهد رساند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها