امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103776
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: بر طبق کلام شریف

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: بر طبق کلام شریف امرالمؤمنین هم غنای مالی و هم فقر مالی موجب لغزش و انحراف فرد می‌شود البته غنای مالی موجبات لغزش شخص را در صورت جهالت بیشتر فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: اینکه غنای مالی موجب لغزش انسان می‌شود هرگز به معنای مذمت ثروتمندی و سرمایه‌داری نیست بلکه وابستگی و دلبستگی به دنیا، مادیات و ثروت موجب مذمت شدن آن می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: دین اسلام همواره بر کسب رزق حلال بر فرد مسلمان تأکید و سفارش می‌کند و دنیا را بازاری برای تجارت مؤمنین برشمرده است ولی در مقابل با ذکر قیامت، مرگ، مریضی و ضعف بدنی انسان و ناتوانی فرد هشدارهایی را بر عدم وابستگی و دلبستگی به دنیا می‌دهد.

وی افزود: بر طبق روایات ائمه اطهار اگر دنیا و نعمت و مادیات به دست عاقل باشد خوب و ارزشمند و چنانچه به دست نادان بیفتد مضر است.

طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به سقوط هواپیمای اخیر به بازماندگان و خانواده‌های کشته‌ شده‌ها تسلیت گفت و از دستور رئیس جمهور مبنی بر توقف پرواز این نوع هواپیماها تشکر کرد.

امام جمعه اصفهان ضمن اشاره به 26 مرداد سالروز بازگشت نخستین گروه از آزادگان به آغوش میهن اسلامی اذعان کرد:‌ پستی و پلیدی که امروز ما در وجود داعشی‌ها می‌بینیم در دوران دفاع مقدس در وجود بعثی‌ها نیز بود.

وی در ادامه به تعابیر و فرمایشاتی از امام راحل در مورد آزادگان اشاره کرد و گفت: به فرموده امام راحل آزادگان با عمل خود سبب مباهات و با ایستادگی خود در برابر دشمنان باعث شدند که ما در مقابل این همه ایمان و ایستادگی آنها خجالت‌زده باشیم، آزادگان با کردار خود در دوران اسارت امام زمان (عج) را شاد کردند.

طباطبایی‌نژاد به 28 مرداد سالروز کودتای آمریکایی-انگلیسی سال 1332 اشاره کرد و گفت: با مرور تاریخ و اتفاقات آن زمان باید متوجه شویم که شعار جدایی دین از سیاست توطئه دشمن علیه حاکمیت اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: در حاکمیت اسلامی دین با سیاست و سیاست با دین پیوندی ناگسستنی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: دولت در مسئله حجاب، دین و امور مذهبی کوتاه آمده است و این در حاکمیت اسلامی و دولت اسلامی قابل قبول نیست.

وی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد به سخنان برخی مبنی بر مخالفت با تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها اشاره کرد و اذعان داشت: نظر مخالف وزیر در حقیقت مخالفت با نظر اسلام است، متأسفانه عده‌ای از دولتمردان و مدیران کنونی گویا نه تنها درس خود را در آمریکا و غرب خوانده‌اند بلکه دین‌شان را هم از آمریکا گرفتند، چرا که اگر چنین نبود مسئولان عالی دانشگاه آزاد مرکزی جویای علت جداسازی و تفکیک جنسیتی در برخی از دانشگاه‌های آزاد کشور همچون اصفهان نمی‌شدند.

انتهای پیام/63030/ج40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار