امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10378
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، پنجشنبه گذشته در مرکز «طریقت العزمیه» مصر جشن میلاد امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، پنجشنبه گذشته در مرکز «طریقت العزمیه» مصر جشن میلاد امام علی(ع) با حضور صوفیان و شیعیان مصر و همچنین گروهی از مسلمانان چین برگزار شد.
 

* سخنانی مبنی بر استفاده از صوفیان برای گسترش شیعه مردود است
 

بنابر این گزارش، در این مراسم «شیخ علاالدین ابوالعزائم» با رد سخنانی مبنی بر استفاده از صوفیان برای گسترش شیعه، گفت: بین شیعه و سنی اختلافی جز اختلاف سیاسی وجود ندارد.

وی افزود: وقتی در سال 95 به حج رفتم دو کتاب به نام‌های «ولا و براء» و «فتاوای مهم برای امت اسلامی» را به من دادند که در اولی بر دوستی مسلمانان و برائت از کافران تاکید شده بود و در دومی بن‌باز مسلمانان را به کفار یعنی شیعیان، تارک الصلاة یعنی صوفیان و بدعت‌گزاران یعنی کسانی که برای میلاد بزرگان دین جشن می‌گیرند تقسیم کرده بود.

ابوالعزائم با بیان اینکه این تقسیم‌بندی‌ها اغراض سیاسی دارد، با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) تاکید کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند که دوستان تو و دشمنانت سه دسته‌اند، دوستانت، دوست تو، دوست دوست تو و دشمن دشمن توست و دشمنانت، دشمن تو، دوست دشمن تو و دشمن دوست توست.

وی در توضیح این مطلب افزود: دشمن ما اسرائیل است و دوست دشمن ما آمریکا و اروپا و دشمن دوست ما مزدورانی هستند که بین مسلمانان تفرقه‌اندازی می‌کنند.
 

* ایران دوست مسلمانان است هرچند که اخوانی‌ها مخالفت کنند
 

شیخ طریقت العزمیه ادامه داد: اما دوستان ما همه کشورهای اسلامی هستند البته به نظر سلفی‌ها ایران در این بین نیست و دوست دوست ما همه کشورهایی هستند که با کشورهای اسلامی عداوت ندارند مانند چین و ژاپن و روسیه و ونزوئلا و ... و دشمن دشمن ما جز ایران نیست پس ایران دوست مسلمانان است هرچند که سلفی‌ها و اخوانی‌ها مخالفت کنند.

وی همچنین از همه اهالی فرهنگ و هنر خواست که به سمت هشیار کردن جوانان حرکت کنند و از جوانان خواست متوجه کسانی که از آنها تبعیت می‌کنند باشند و اگر کسی که تبعیت می‌کنند همراه آمریکا و اسرائیل است آن طرف گمراه است.

بنابر این گزارش در همین حال «شیخ محمود عاشور» رئیس دارالتقریب الازهر و از علمای برجسته این دانشگاه از منزلت امام علی(ع) نزد رسول‌الله(ص) و اثر همراهی پیغمبر اکرم(ص) توسط امام علی(ع) بر سلوک و اخلاق آن حضرت سخن گفت.

دکتر عبدالمقصود پاشا استاد و رئیس بخش تاریخ دانشگاه الازهر و عضو شورای عالی امور اسلامی نیز با اشاره به حدیث حضرت رسول اکرم(ص) پیش از غزوه تبوک که « أنت منى بمنزلة هارون من موسى» به داستان رسیدن راس الحسین(ع) به مصر و استقبال از آن توسط خلیفه فاطمی اشاره کرد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار