امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103786
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هوشیار زیباری» که تا چندی قبل وزیر خارجه دولت عراق بود، روز جمعه مبارزه نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هوشیار زیباری» که تا چندی قبل وزیر خارجه دولت عراق بود، روز جمعه مبارزه نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق با گروه ترویستی «داعش» را نبردی برای دفاع از تمام مردم این کشور و همچنین تمام منطقه توصیف کرد.
آقای زیباری که با شبکه «یورو نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «جنگ امروز فقط برای دفاع از کردستان و اراضی کردی نیست، بلکه جنگی برای دفاع از مردم عراق و همچنین اقلیت‌هاست. این جنگی برای دفاع از تمام منطقه و بشریت است.»
وی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد نقش آمریکا در شکل‌گیری گروه تروریستی «داعش» که در ماه‌های اخیر تحرکات گسترده‌ای در سوریه و عراق داشته، گفت: «تمام کشورهایی که از مخالفان سوریه، ارتش آزاد سوریه و تمام گروه‌های شبه‌نظامی تندرو در سوریه حمایت کردند، به رشد پدیده «داعش» کمک کردند.»
این سیاستمدار برجسته کرد، افزود: «این گروه اگر هم به کسی نفع می‌رساند، حالا از کنترل خارج شده است. داعش تسلیحات مدرن زیادی در اختیار داشته و ارتش بسیار پیچیده‌ای دارد. این گروه قوی و مستقل شده و از کنترل خارج شده است.»
گروه تروریستی «داعش» طی دو هفته اخیر، تحرکات خود در نزدیکی شهر «اربیل» مرکز اقلیم کردستان را افزایش داده است. پیشروی تروریست‌ها به سمت شهرهای کردنشین و آوارگی هزاران اقلیت مذهبی، موجب شد تا آمریکا از هفته گذشته حملات هوایی به مواضع داعش را آغاز کند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار