امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10379
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 89
حسن نجاریان قائم مقام بنیاد و سرپرست گروهی اعزامی از سوی این بنیاد به جشنواره کن در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص ارزیابی خود از حضور ...

حسن نجاریان قائم مقام بنیاد و سرپرست گروهی اعزامی از سوی این بنیاد به جشنواره کن در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص ارزیابی خود از حضور کاروان سینمای ایران در  کن 66 گفت:  بازار فیلم امسال فضایی حرفه ای و قابل توجه داشت و محبوبیت سینمای ایران میان نمایندگان جشنواره های معتبر و برتر جهانی بسیار امیدوارکننده بود .

وی همچنین با اشاره به رایزنی‌های گسترده صورت گرفته برای عرصه جهانی آثار سینمای ایران افزود : بسیاری از نمایندگان جشنواره های معتبر و شناخته شده دنیا با حضور در چتر سینمای ایران رایزنی برای حضور آثار برتر ایرانی را انجام دادند که با توجه به اشتیاق این جشنواره ها برای نمایش آثار ایرانی ، مطمئنا به زودی خبرهایی خوب را در این‌ باره خواهیم شنید .

سرپرست کاروان اعزامی سینمای ایران به جشنواره کن خاطرنشان کرد: همچنین مذاکراتی برای فروش رایت فیلمها با پخش کننده‌های مختلف صورت گرفت که در صورت نهایی شدن زمینه مناسبی برای توزیع بین المللی آثار ایرانی فراهم می شود .

نجاریان در ادامه در خصوص دستاوردهای حضور ایران در جشنواره کن امسال گفت: فیلم سینمایی گذشته تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی از مطرح ترین فیلمهای حاضر در جشنواره بود که به شدت مورد توجه منتقدین و کارشناسان قرار گرفت و از جمله شانس‌های اصلی دریافت نخل طلا بنیز ه شمار می‌رود.

وی افزود: همچنین نمایش فیلم های ایرانی در سالن ویژه بازار نیز با استقبال گسترده‌ای روبرو شد ، از جمله فیلم سینمایی «همه چیز برای فروش» ( امیر ثفقی ) که نمایش آن در سالن نمایش فیلم بازار کن با ازدحام نمایندگان جشنواره ها و پخش کننده های خارجی همراه بود .

 جشنواره بین المللی فیلم کن فردا با برگزاری آیین پایانی به کار خود خاتمه می دهد . نمایندگان سینمای کشورمان همه ساله با برپایی چتر سینمای ایران در بازار فیلم کن حضور می یابند و به معرفی آثار و برقراری ارتباطی دوسویه در حوزه بین الملل می‌پردازند و باید منتظر ماند تا دستاورد حضور کاروان مدیران،فیلمسازان،پخش‌کنندگان و اهالی رسانه‌ای حاضر در کن 66 برای سینمای ایران چه خواهد بود.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها