امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103808
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
مرتضی فرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان با بیان این‌که وزش باد و گرد و خاک که از شب گذشته در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده است به ...

مرتضی فرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان با بیان این‌که وزش باد و گرد و خاک که از شب گذشته در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده است به سرعت 85 کیلومتر بر ساعت رسیده و دید افقی را تا 70 متر کاهش داد،‌ اظهار کرد: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان شب گذشته به 928 میکروگرم بر متر مکعب رسید که سه برابر حد بحرانی و خطرناک را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز شدت وزش باد و گرد و خاک در شهرستان زابل 95 کیلومتر بر ساعت است، وزش طوفان تا اواسط یک‌شنبه در شمال سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در نواحی مرکزی از جمله زاهدان، خاش، میرجاوه و نصرت‌آباد افزایش شدید غلظت غبار و گاهی وزش باد و گرد و خاک نسبتاً شدید را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی افزود: امروز نفوذ گرد و غبار را به نواحی جنوبی‌ هم خواهیم داشت با توجه به شمالی بودن جریانات در نیمه شمالی طی دو روز آینده کاهش محسوس دما رخ خواهد داد.
انتهای پیام/75004/م20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار