امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103811
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری انگلیسی زبان سوئد The Local نوشت: یک پدر سوئدی برای اینکه 2 فرزند خود را از ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری انگلیسی زبان سوئد The Local نوشت: یک پدر سوئدی برای اینکه 2 فرزند خود را از عادت بازی‌های رایانه‌ای نجات دهد، تصمیم گرفت آنها را به محل درگیری‌های میان ارتش فلسطین و اسرائیل برده و جنگ واقعی را به آنها نشان دهد.

«کارل مگنوس هلگیگرن» پدر خانواده، روزنامه نگار و استاد دانشگاه همچون بسیاری از پدران دیگر با معضل اعتیاد فرزندانش به بازی‌های ریانه‌ای دست و پنچه نرم می‌کند.

وی 2 فرزند 10 ساله و 11 ساله دارد که عاشق بازی‌های رایانه‌ای خشن بودند.

به گزارش صدای روسیه، هلگیگرن در رابطه با این تصمیم خود گفت: در پاییز سال گذشته وقتی که ما همگی بر سر سفره نشسته بودیم، فرزندانم درباره بازی ندای وظیفه و اسلحه‌های مختلف برای گذر از یک مرحله سخت در بازی شروع به صحبت کردند.

وی که روزنامه نگار است، بارها به خاورمیانه سفر کرده و می‌دانست که جنگ واقعی به چه معناست.

وی افزود: من فکر می‌کردم که جنگ، آن چیزی است که از تلوزیون نشان می‌دهند و تصور درستی در این رابطه دارم. تا این که وقتی 29 ساله شدم فهمیدم که اصلا هیچ چیز درباره آن نمی‌دانستم؛ فرزندانم هم چیزی نمی‌دانستند.

به همین خاطر بود که هلگیگرن تصمیم می‌گیرد تا محل واقعی درگیری را از نزدیک به 2 پسر نوجوان خود نشان دهد.

وی برای این تصمیم خود، درگیری میان فلسطین و اسرائیل را انتخاب می‌کند و در این رابطه گفت که این مکان نزدیک‌ترین محل جنگ بود که با خرید بلیط توریستی، امکان مشاهده آن واقعی بود.

در روز دومی که در آنجا قرار داشتیم، بچه‌ها از من پرسیدند که آیا این حقیقت دارد که ما به خاطر بازی‌های رایانه‌ای به اینجا آمده‌ایم. من به آنها پاسخ دادم که آری و شما باید جنگ را از نزدیک مشاهده کنید.

بچه‌ها به همراه پدرشان از اردوگاه‌های پناهجویان دیدن کرده و سپس به درمانگاهی رفتند که سر شکسته کودکان بی گناه و زخمی را در آنجا بخیه می‌زدند. به گفته خود هلگیگرن، این سفر ناخوشایندی برای همه ما بود.

در زمان برگشت به سوئد، این 2 نوجوان تصمیم گرفتند که دیگر ندای وظیفه را بازی نکنند.

اقدام پدر خانواده در رابطه با بردن فرزندان به میدان جنگ، به شدت مورد انتقاد پدر و مادرهای سوئدی قرار گرفت. با این که بسیاری از خانواده‌ها از این اقدام او ابراز خرسندی نمودند ولی باز هم کسانی پیدا شدند نسبت به این حرکت، واکنشی شدید نشان دادند. آنها به این او لقب بدترین پدر را داده و او را به جریحه‌دار کردن روحیه لطیف کودکان محکوم کردند.

آقای هلگیگرن بر این عقیده است که بازی‌های رایانه‌ای در کل چیز بدی نیستند.

مردم در اروپا و سوئد به خوبی زندگی می‌کنند. کشور ما کشوری غنی بوده و مردم از وضعیت معیشتی و اجتماعی خوبی برخوردار هستند.

ما باید از این فرصت استفاده کرده و خود را پرورش دهیم و نباید بگذاریم که نسل جدید همچون زامبی و مجسمه‌هایی تربیت شوند که صبح تا شب را پشت میز کامپیوتر سپری می‌کنند.

وی در پایان ادامه داد: سوئد صدها سال است که با هیچ کشوری وارد جنگ نشده است. ما از جنگ و میدان نبرد تصوری غلط داریم. وقتی بچه‌های ما در حال جنگ در دنیای مجازی هستند، کودکان فلسطینی توسط سربازان نظامی در دنیایی واقعی کشته می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار