امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103823
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انرژی هسته‌ای و پرتو ناشی از افزایش نگرانی برای محیط زیست و برای ما انسان‌ها خطرناک ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انرژی هسته‌ای و پرتو ناشی از افزایش نگرانی برای محیط زیست و برای ما انسان‌ها خطرناک هستند اما محققان یک ردیاب جهت جلوگیری از قرار گرفتن در معرض رادیو اکتیو طراحی کرده‌اند که به ما کمک می‌کند تا در معرض اشعه قرار نگیریم.
این ردیاب قابل حمل و سبک است و برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض رادیو اکتیو ساخته شده است؛ این یک نوآوری در فناوری است اما امیدواریم هرگز مجبور به استفاده از آن نباشیم. 

محققان دانشگاه Oregon در ایالات متحده آمریکا به منظور توسعه یک نسخه ردیاب مقرون به صرفه و قابل حمل برای همه چند نیرو به هم ملحق شده اند؛ این دستگاه قبلا به صورت حرفه‌ای و خیلی گران بوده است اما ردیاب جدید می‌تواند در دسترس همگان قرار گیرد.

این ایده دانشمندان می‌تواند زندگی را برای اشخاصی که در نزدیکی منطقه‌ای مانند فوکوشیما هستند آسان کند؛ فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در مارس 2011 بسیاری از ژاپنی‌ها را نگران کرده بود؛ آن‌ها نمی‌توانستند روزانه میزان اشعه را در مواد غذایی خودشان ارزیابی کنند.

اما این پروژه با یک سنسور کوچک برای ردیابی به نام kiniSpec می‌تواند مردم را در این امر کمک کند تا از میزان رادیو اکتیو در مواد غذایی یا وسایل اطراف خود مطلع کند.

این دستگاه در حال حاضر در حال توسعه است و ویژگی‌های بسیار امیدوار کننده‌ای دارد؛ در واقع علاوه بر شناسایی اشعه قادر به اندازه گیری درصد و نوع آن است.

به گفته پروفسور Abi T.Farsoni مسئول این پروژه در دانشگاه Oregon ، در برخی موارد استفاده از این دستگاه و اندازه گیری اشعه در محیط اطراف ما و موادغذایی‌مان ضروری و لازم است زیرا وجود آن برای سلامت انسان مضر است.

محققان دانشگاه Oregon اعلام کردند چند نسخه مقرون به صرفه برای افراد تولید خواهد شد که حدود 100 یورو، قابل حمل و سبک است و از راه دور با گوشی‌های هوشمند به صورت بی‌سیم می‌توان استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار