امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103824
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری فارس از شهریار، ظهر امروز همایش تقدیر از فعالان عرصه رسانه‌ای برق استان تهران با حضور جمعی از مسئولان کشوری به ویژه نوش‌آبادی معاون ...

به گزارش خبرگزاری فارس از شهریار، ظهر امروز همایش تقدیر از فعالان عرصه رسانه‌ای برق استان تهران با حضور جمعی از مسئولان کشوری به ویژه نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و گروسی نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در بهارستان و جمع دیگری از مسئولان شهرستان‌های تابعه به خصوص رؤسای ادارات فرهنگ و  ارشاد اسلامی برگزار شد.

حسین نوش‌آبادی در این مراسم با اشاره به برنامه‌ها و اهداف وزارت ارشاد به منظور ارتقاء جایگاه خبرنگاران در جامعه اظهار داشت: قانون مطبوعات کشورمان همانند سایر قوانین پس از مدتی نیاز به بازنگری دارد که این اتفاق در دولت جدید افتاده است.

معاون پارلمانی وزارت ارشاد ادامه داد: گرچه مسئله بازنگری قانون مطبوعات در مجلس مطرح شد، اما چون در آن زمان برخی نگاه‌های سیاسی وجود داشت و برخی جناح‌بینی‌ها ایجاد شده بود، شایسته خبرنگاران نبود که این قانون در آن فضا بررسی شود، اما به زودی این قانون بازنگری شده و تقدیم هیأت دولت خواهد شد.

وی در رابطه با برخی دیگر از اهداف برنامه‌های وزارت ارشاد برای اصحاب رسانه‌ای از لایحه‌ای به نام قانون سازمان رسانه‌ای کشور خبر داد و تشریح کرد: تاکنون هیچ سازمان رسانه‌ای در کشور وجود نداشته است اما دولت جدید به سمتی حرکت می‌کند که سازمان صنفی رسانه‌ای نیز همچون سایر نظام‌های صنفی در کشور فعال شود و بتواند در عرصه‌های مختلف تأثیرگذار باشد.

نوش‌آبادی در ادامه با گلایه از وضعیت تبلیغات در کشورمان اظهار داشت: پیش‌نویس قانون تبلیغات همگانی تهیه شده است تا بتواند وضعیت آشفته تبلیغات در کشورمان را ساماندهی کند.

معاون پارلمانی وزیر ارشاد با اشاره به جایگاه والای رسانه‌ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: اصل 24 قانون اساسی کشورمان صراحتاً از آزادی بیان مطبوعات سخن می‌گوید، اما این آزادی دو شرط مهم دارد که مطابق آنها رسانه‌ها نباید به افراد و مقدسات دینی توهین کنند، بنابراین مطبوعات مجلدی و مکتوب خود باید مراقب فعالیت های خویش باشند و بهانه دست دیگران ندهند.

وی فعالیت‌های وزارت ارشاد را پایبند به قانون دانست و افزود: جامعه‌ای پیشرفته در گرو مطبوعاتی پیشرفته است، بنابراین باید به رسانه‌ها هر چه بیشتر اعتماد و توجه کنیم تا با سرعت بیشتری به سوی هدف نهایی که داشتن جامعه ایرانی ـ اسلامی متمدن است حرکت کنیم.

* دولت متعلق به تمام جریان‌های فکری است

نوش‌آبادی در ادامه با اشاره به انتظارات دولت تدبیر و امید از اصحاب رسانه اظهار داشت: دولت متعلق به جریان و نگاه خاصی نبوده و نیست بلکه دولت متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین تمام جریان‌های فکری باید کارهای مثبت دولت را انتشار دهند تا به نحوه صحیح به رسالت خویش عمل کنند.

وی افزود: دولت به هیچ عنوان قصد دولتی کردن رسانه‌ها و خبرنگاران را ندارد و نخواهد داشت، اما انتظار دارد تمامی فعالان عرصه خبر به رسالت واقعی خویش عمل کنند.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم در ادامه در خصوص نیازهای خبرنگاران و تلاش وزارت مذکور در جهت رفع آنها گفت: صندوق حمایت از خبرنگاران و نویسندگان با سازوکار جدید وارد عمل شده است و اساسنامه جدید آن نیز تا پایان شهریورماه سال جاری ابلاغ خواهد شد که مطابق آن، برخی از نیازهای اولیه خبرنگاران از قبیل بیمه تکمیلی برطرف خواهد شد.

نوش‌آبادی درباره یارانه مطبوعات نیز خاطرنشان کرد: یارانه مطبوعات از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بسیار شفاف‌تر از قبل شده و براساس شاخصه‌های موجود عمل می‌شود و با بررسی‌های جدید مشخص گشت که ظرفیت افزایش و ارتقای این یارانه‌ها تا سه برابر حد فعلی وجود دارد.

* تأسیس شهرک‌ سینمایی 300 هکتاری در شهریار

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد در ادامه با اشاره به بازدید اخیر خود از غرب استان تهران به ویژه شهرستان شهریار از استعدادها و ظرفیت‌های بی‌شمار این شهرستان سخن گفت و افزود: شهرک سینمایی به وسعت 300 هکتار با همکاری بخش خصوصی در شهریار ساخته خواهد شد که می‌تواند شهریار را به قطب سینمایی کشور تبدیل کند.

*کمیسیون فرهنگ مجلس مظلوم است

در ادامه این مراسم، حسین گروسی نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در بهارستان طی اظهاراتی کوتاه بر لزوم توجه بیشتر به فرهنگ در کشور تأکید کرد و گفت: در مجلس، مظلوم‌ترین کمیسیون، کمیسیون فرهنگ است و اکثر نمایندگان رغبتی برای حضور در آن ندارند.

وی با تکیه بر آمارهای منتشره از سوی وزارت ورزش و جوانان به گلایه از عدم رغبت مردم به ورزش پرداخت و افزود: متأسفانه تنها شش درصد از مردم در کشور ما ورزش می‌کنند که این رقم با میانگین‌ها و آمارهای جهانی بسیار فاصله دارد که امیدواریم با برنامه‌ریزی هر چه سریع‌تر در این عرصه بتوانیم آمارها را افزایش دهیم، چرا که در صورت افزایش این آمار می‌توانیم شاهد کاهش هزینه‌های مصرفی در بخش درمان باشیم.

گفتنی است پس از پایان این مراسم از خبرنگاران فعال در غرب استان تهران با اهداء لوح تقدیر و تمجید به عمل آمد و وعده‌هایی توسط شخص معاون پارلمانی وزارت ارشاد همانند ساخت خانه مطبوعات در شهریار داده شد و دستوراتی نیز به صورت شفاهی به مدیران مربوطه ابلاغ شد.
انتهای پیام/2302/س40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها