امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103835
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه مقام معظم رهبری از ابتدای مذاکرات هسته‌ای سیاست نرمش قهرمانانه را مطرح کرده‌اند، گفت: معنای نرمش قهرمانانه این است که هیچگاه نباید از چارچوب عزت اسلامی خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن نباید خیال کند که می‌تواند با نرمش قهرمانانه جمهوری اسلامی ایران جلو بیاید و از مرزهای اعتقادی، مصلحتی و عزت ما عبور کند، افزود: غرب باید حقوق حقه ملت ایران را به رسمیت بشناسد که اگر این کار صورت گیرد، قضایا می‌تواند عادلانه حل و فصل شود.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای با 1+5 نشان داد که در امر رسیدن به حق نه متجاوز و زیاده‌خواه است و نه ذلت‌پذیر که از حق خود بگذرد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها تلقی اشتباهی از مذاکرات هسته‌ای با ایران کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها اشتباهاً در مذاکرات دست خود را بالا گرفته و حرف‌های بی‌معنایی را بیان می‌کنند که همگی این موارد نشان از طبع زیاده‌خواهی و استکباری ایالات متحده است که حاضر نیستند به حدود قانونی و عادلانه تن دهند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تأکید بر چارچوب‌های عزتمدارانه فرمودند که هیچ کس حق ندارد از این موارد عبور کند و اگر بنا بر این بود که زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها را بپذیریم که با رژیم پهلوی کاری نداشتیم و اگر بنا بود که چارچوب حرکت ما در مسائل جهانی و سیاست خارجی اسلام نباشد، به دنبال انقلاب اسلامی نمی‌رفتیم.

آقامحمدی افزود: ملت ایران بهای سنگینی برای استقلال، بازگشت به عزت، شرف، آزادگی و عدالت داده و قطع یقین از این راه هم باز نخواهد گشت.

وی در پایان اظهار داشت: فرمایش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تاکنون این است که دشمن قابل اعتماد نیست، زیرا به دنبال زیاده‌خواهی است و با اینکه در دو مسئله مشخص و دارای چارچوب‌دار در حال مذاکره با آنها هستیم، ولی اگر این مذاکره گسترده شود و غرب بخواهد در سیاست خارجی ایران تأثیرگذار باشد باید بداند که وارد منطقه‌ای ممنوعه شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها