امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103853
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را با هدف تضعیف دو گروه تروریستی «داعش» و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را با هدف تضعیف دو گروه تروریستی «داعش» و «جبهه‌النصره» به تصویب رساندند.

پیش‌نویس این قطعنامه را انگلیس، از اصلی‌ترین حامیان مخالفان سوری، به شورا آورده و آنطور که خبرگزاری فرانسه روز گذشته گزارش داد، توافق اعضا بر سر متن نهایی آن یک هفته زمان برده است.

متن مصوب شورای امنیت خواستار خلع سلاح و همچنین انحلال گروه‌های تروریستی «داعش» و «جبهه‌النصره» شده است. در بخشی از این قطعنامه آمده است که شورای امنیت «از همه کشورهای عضو می‌خواهد که اقدامات ملی‌ای برای متوقف کردن جریان انتقال جنگجویان تروریست خارجی» به داعش و جبهه‌النصره را به اجرا بگذارند. کشورهای ناقض این قطعنامه، به اعمال تحریم‌ تهدید شده‌اند.

قطعنامه شورای امنیت همچنین به همه کشورها، اشخاص و نهادها نسبت به همکاری، تجارت یا حمایت مالی از این دو گروه تروریستی، هشدار داده است. این قطعنامه بر اساس فصل هفتم منشور سازمان ملل نوشته شده، که این بدان معنی است که برای اجرای آن می‌توان از قوای نظامی استفاده کرد.

شورای امنیت در قطعنامه خود هم «داعش» و «جبهه‌النصره» را در فهرست تحریم‌های مربوط به گروه‌های وابسته به القاعده قرار داده است. این قطعنامه همچنین 6 نفر که 2 تن از آن‌ها از اتباع عربستان هستند را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. دو کویتی، یک الجزایری و یک عراقی دیگر افرادی هستند که به دلیل همکاری، حمایت مالی، جذب نیرو یا عضویت در این دو گروه، تحریم شده‌اند.

این قطعنامه با محکوم کردن عضویت جنگجویان خارجی در این دو گروه، اعضای این گروه‌ها و یا افراد دخیل در جذب نیرو را به اعمال تحریم تهدید کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها