امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103862
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «نیویورک‌تایمز»، «ریک پری» فرماندار ایالت تگزاس آمریکا روز جمعه از سوی هیئت منصفه مسئول

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «نیویورک‌تایمز»، «ریک پری» فرماندار ایالت تگزاس آمریکا روز جمعه از سوی هیئت منصفه مسئول بررسی عملکرد وی، به سوءاستفاده از اختیارات متهم شد.

اتهامات شکل‌گرفته علیه آقای پری مربوط به تلاش وی برای استفاده منفعت‌طلبانه از حق وتو است. منتقدان وی می‌گویند او از این حق به عنوان اهرمی برای فشار آوردن به یکی از مقامات محلی و وادار کردن وی به استعفا، سوءاستفاده کرده است. «رزماری لامبرگ» دادستان ارشد شهر «آستین» مرکز ایالت تگزاس و عهده‌دار نظارت بر روند تحقیقات فساد مالی در منطقه است. اقدامات وی در سال 2005 به تعقیب قضایی «تام دلی» نماینده جمهوری‌خواه کنگره به دلیل نقض قوانین اقتصادی، منجر شد.

خانم لامبرگ که از سیاستمداران دموکرات آمریکایی است، سال گذشته به دلیل رانندگی در حالت مستی بازداشت شد. آقای پری به همین بهانه اعلام کرد در صورتی که لامبرگ از سمت خود کناره‌گیری نکند، بودجه 7.5 میلیون دلاری واحد تحقیقات فساد مالی عمومی را وتو می‌کند. وی نهایتا تهدید خود را عملی کرده و مسیر تخصیص بودجه به تحقیقات ایالتی را مسدود کرد.

آقای پری باسابقه‌ترین فرماندار ایالات تگزاس آمریکاست و پیشتر اعلام کرده بود در ماه ژانویه این سمت را ترک می‌کند. مخالفان وی می‌گویند او به بهانه بازداشت لامبرگ، سعی در منحل کردن کمیته بررسی فساد مالی داشته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها