امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103864
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ هجدهمین آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حفاظ قرآن کریم از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ هجدهمین آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حفاظ قرآن کریم از شنبه 25 مرداد تا 3 شهریورماه 1393 توسط این سازمان و با مشارکت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

در این آزمون، 452 خواهر و 269 برادر حافظ قرآن کریم که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده‌اند، شرکت خواهند کرد. آزمون خواهران از 25 تا 29 مردادماه به مدت 5 روز و آزمون برادران از یکم تا 3 شهریورماه به مدت سه روز برگزار می‌شود.

12 داور خواهر و 12 داور برادر این آزمون را ارزیابی می‌کنند و برای هر داوطلب 10 سؤال شفاهی مطرح خواهد شد و در هر سؤال داوطلب باید 10 سطر از قرآن را تلاوت کند.

این آزمون در مجموع دارای 300 نمره است که 200 نمره آن به حسن حفظ اختصاص دارد و 100 نمره آن به صحت قرائت شامل؛ تجوید، وقف و ابتدا و صوت و لحن اختصاص پیدا می‌کند که هر داوطلب برای قبولی باید حداقل 160 نمره از حسن حفظ و 70 نمره از صحت قرائت کسب کند.

این آزمون برای نخستین بار در ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در دو نوبت صبح از ساعت 8 تا 12 و عصر از ساعت 13 تا 18 در ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به نشانی تهران، خیابان خارک، خیابان شهید هاشمی‌فر، ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

در هر دو نوبت صبح و عصر 50 نفر از داوطلبان آزمون خواهند داد و زمان آزمون برای داوطلبان قابل تغییر نیست.

اعلام نتایج این آزمون از سوی سازمان سنجش و ارائه مدرک از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می‌شود و سازمان اوقاف تنها مجری برگزاری آزمون است و داوطلبان پس از آزمون باید نتایج را از سازمان سنجش پیگیری کنند.

داوطلبان شرکت در این آزمون در روز برگزاری علاوه برکارت ورود به جلسه، کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها