امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103872
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه فرهنگی: از خروجی مترو در تقاطع چهار راه ولیعصر (عج) و خیابان انقلاب اسلامی که خارج شدم شرایط عادی بود و ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه فرهنگی: از خروجی مترو در تقاطع چهار راه ولیعصر (عج) و خیابان انقلاب اسلامی که خارج شدم شرایط عادی بود و همه در آمد و شد بودند ولی همین که پا به خیابان گذاشتم صدایی توجه برانگیز بود و آن هم صدای یکی از سرودهای مقاومت بود. اینجا بود که متوجه شدم درست آمده و خیمه «غزه، تنهای پیروز» را یافته‌ام. وقتی دنبال مسئول و به نوعی مدیر برگزاری این خیمه می‌گشتم گفتند آنجاست. وقتی جلو رفتم دیدم جوانی دستمال در دست مشغول تمیز نمودن صندلی‌هایی است که قرار است تا ساعتی دیگر میهمانان خیمه روی آن بنشینند. وی این کار را در راستای باورهای انقلابی خود می‌دانست و هیچ برتری برای خود نسبت به دوستانش قائل نبود.

خانمی که مشغول نوشتن جمله‌ای بود گفت: فکر می‌کنم آمریکا و حکام آن انسانیت را فراموش کرده‌اند و به مردم غزه می‌گویم که منتظر باشید.

حامد اقبالی با تمام اصراری که داشت هیچ نامی از وی در این گزارش نباشد اما به ناچار اسم او را نوشتیم، در رابطه به جنبش دانشجویی و اهمیت حضور جناح مومن انقلابی و فعالیت‌های فرهنگی خودجوش که مورد تاکید رهبری است، گفت: جنبش دانشجویی وظیفه خود می‌داند که نسبت به اتفاقات روز واکنش نشان دهد و با توجه به این مسئله و با توجه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی، فعالان جنبش دانشجویی و بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، تهران، امام صادق (ع) و علم و صنعت به همراه گروه‌های جهادی و نیروهای مردمی حرکتی در راستای محکوم نمودن این جنایت‌ها که از مطالبات رهبری است، انجام دادیم. بعد از همفکری به این نتیجه رسیدیم که در شرایط کنونی بهترین اقدام ارتباط چهره به چهره با مردم است. برای رو در رو شدن با مردم به نظر رسید که بتوانیم از ظرفیت پارک دانشجو که در یکی از نقاط پر تردد شهر واقع شده استفاده کنیم.
*دیکته غلط مدعیان حقوق بشر

پدری که پنج فرزند داشت و مشغول نوشتن جمله‌ای با این مضمون بود که «آمریکا و اسرائیل ننگ بر شما باد! زوالتان نزدیک است» گفت: اوباما و نتانیاهو باید با دیدن تصاویر جنایاتشان خجالت بکشند. آنها که دم از حقوق بشر می‌زنند و آن را برای ما دیکته می‌کنند باید بدانند که خودشان همیشه این دیکته را غلط می‌نویسند.

استفاده از المان‌های مختلف و تصاویر سران کشورهای غربی که به رژیم اشغالگر قدس در به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی دفاع کمک می‌کنند در جای جای محوطه این خیمه و پارک دانشجو به چشم می‌خورد. اقبالی در مورد شعار این خیمه توضیح داد و افزود: در ابعاد مختلفی به قضیه غزه می‌پردازیم که در تمام این ابعاد بیانات رهبری به عنوان سرفصل‌های حرکت مد نظر قرار گرفته است و با شعار «قلب ایران برای غزه می‌تپد» این خیمه را برپا نموده‌ایم. شناسایی ماهیت حامیان رژیم کودک‌کش صهیونیستی از جمله مباحثی است که رهبری انقلاب به آن اشاره داشتند، که ما نیز سعی کرده‌ایم که تصویر حامیان این کشتار را عیان نماییم و در این خیمه آن را به نمایش بگذاریم.
 تابوت و جنازه‌های در کفن پیچیده شده کودکان که در کنار آنها تصویری از جان کری وزیر امور خارجه کشور حامی کودک کشی که دست به صورت گذاشته به علامت سکوت نمادی از جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس است.
کودکان که همیشه حضورشان می‌تواند عاملی باشد تا پدر و مادرها دقایقی توقف کنند که در این خیمه مورد توجه قرار گرفته و با ایجاد یک ایستگاه نقاشی علاوه بر اینکه با کشیدن یک نقاشی کودکانه جنایت‌ها علیه کودکان را محکوم می‌کنند مادر و پدر را نیز برای لحظاتی وادار به مکث کردن در این خیمه می‌نمایند.
اقبالی در این باره گفت: غرفه کودکان ما به منظور ایجاد یک تفکر و اندیشه ضد صهیونیستی و ظلم ستیزانه ایجاد شده تا کودکان در فضای رنگ و نقاشی از ابتدا این مباحث در وجودشان نهادینه شود.
یکی از غرفه‌های جذاب این خیمه که موجب شده بود تا به بهانه عکس یادگاری توقفی داشته باشند، غرفه عکس یادگاری بود. مسئول این خیمه درباره آن گفت: غرفه عکس هم در این خیمه پیش بینی شده است. سعی کردیم با المان‌ها و تصاویر مرتبط با این مبارزه غرفه‌ای را طراحی کنیم تا بتوانیم تداعی کننده مبارزات باشیم و مردم در این غرفه می‌توانند با المان‌های مقاومت عکسی به یادگار تهیه کنند.

*در کنار نوجوانان غزه هستیم

دختر نوجوانی که با مادرش در این خیمه شرکت کرده بود گفت: ما هم خودمان را در شرایط نوجوانان غزه قرار می‌دهیم و همیشه درکنارشان هستیم.

اقبالی در ادامه گفت: در یکی دیگر از غرفه‌ها موضوع کمک به بازسازی غزه و همچنین حمایت مالی از ایتام غزه را در نظر گرفته‌ایم که در خور توجه است و این غرفه توسط گروه‌های جهادی اداره می‌شود.
 محمد، کودکی که از درآمد حاصل از فروش فال به کودکان غزه کمک کرد

*فال می‌فروشم

در حال بازدید بودم که موضوعی نظرم را به خود جلب کرد. مسئول این غرفه به من گفت: این پسر به تنهایی هفتاد هزار تومان به غزه کمک کرده است. اسمش محمد بود، وقتی به سراغش رفتم ابتدا حاضر به گفت‌وگو نشد ولی سپس نرم شد و گفت: به خاطر این که بچه‌های غزه را دوست داشتم، به آنها کمک کردم. وی که یک نوجوان 13 ساله بود در پاسخ به اینکه پول را از کجا آوردی؟ گفت: من فال می‌فروشم و از درآمد فروش فال این کمک را انجام دادم.

اقبالی در ادامه افزود: پخش فیلم و مستند از کشتارهای رژیم خونریز صهیونیستی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. حضور اساتید و چهره‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... در این غرفه نیز چشمگیر بوده که هر شب از این خیمه بازدید داشته و برای مردم سخن گفته‌اند و در صورت وجود پرسش و موضوعی به آن پاسخ داده‌اند و در حقیقت یک فضای گفت‌وگو و تعامل دو طرفه در این غرفه صورت گرفته است.

*با اوباما نمی‌شود حرف زد

پسر جوانی با لهجه اصفهانی که در خیمه «غزه، تنهای پیروز» حضور داشت گفت: ای که دستت می‌رسد کاری بکن. ما هوای بچه‌های غزه را داریم. فعلا از دستمان همین بر می‌آید. وی در جواب اینکه اگر قرار باشد به اوباما یک جمله بگویی چه می‌گویی؟ گفت: با اوباما که نمی‌شود حرف زد.
 وی توضیح داد: در بخشی از فضای پیرامونی این خیمه یک نامه‌ای که گیرنده آن «کدخدای کودک کش» است توسط مردم در حال نگارش یافتن است که هرکس حال خود و سخن خود را برای حامیان کشتار کودک و زنان بی پناه می‌نویسند. «کدخدای کودک‌کش» عنوانی است که برای نامه‌ای که در اینجا قرار داده‌ایم انتخاب شده زیرا این کشورها که ادعای کدخدایی دارند در حال کشتار کودکان روستای خود هستند و اصلا از این کدخدایی در حل و فصل اختلافات استفاده نمی‌کند و کدخدایی که راضی به کشتار می‌شود قابل اعتماد نیست.

*مردی بیا نظام‌آباد

در این طومار مردم سخنان خود را نوشته بودند و برخی خوش خط و برخی با خط ناخوانا رؤسای کشورهای جنایتکار را خطاب قرار داده بودند. یکی با شعر و دیگری با آیات قرآن و هرکس با یک ادبیات، که در این میان یکی هم نوشته بود: «نتانیاهو، مردی بیا نظام‌آباد!»
 اقبالی افزود: واکنش مردم نسبت به این خیمه خوب بوده و تمام طیف‌ها به دور از هرگونه نگاه سیاسی و فرهنگی در این خیمه حضور داشتند و استقبال کرده‌اند. در برگزاری این مراسم با مشکلات مادی روبرو بودیم و برای تهیه تجهیزات هم برخی را قرض کردیم و برخی را نیز اجاره نمودیم تا ان‌شاءالله پولش جور شود. مسلما برای اثرگذاری باید هزینه کرد و در این کار هم از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم و کار خودمان را انجام دادیم.

*غزه تنها نیست

مردی که بسیار خوش خط در حال نگارش نامه برای کدخدای کودک‌کش بود گفت: نوشتم که ظلم در هیچ کجای جهان پایدار نخواهد بود. این کلام خداست. غزه تنها نیست و حتما پیروز خواهند شد. آنها مقاومت می‌کنند و نتیجه‌اش را می‌بینند.

برگزاری این خیمه به نوعی تحقق عملی رسالت واقعی جنبش دانشجویی و جناح مومن انقلابی است و در دیدار آقا با دانشجویان بخشی از بیانات رهبری معطوف به غزه است و این نشان از این دارد که جریاناتی مثل غزه بی ارتباط با جنبش‌های دانشجویی نیست.

*جان کری لعنت بر تو

پیرمردی که داشت به تصاویر کودکان کشته شده در بمباران‌ها نگاه می‌کرد گفت: جان کری خدا لعنتت کند. این بچه‌های کوچک چطور می‌توانند از زیر این بمباران‌ها فرار کنند. وی که صدایش نیز می‌لرزید گفت: این ظلم است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها