امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103895
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب، تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در هفته‌ای که پشت سرگذاشتیم، فعالیت‌ها، مواضع و

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب، تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در هفته‌ای که پشت سرگذاشتیم، فعالیت‌ها، مواضع و دیدارهای گوناگونی را داشتند.

آغاز بررسی منشور انتخاباتی اعتدال گرایان،ایستگاه آخر حمایت اصلاح‌طلبان از عارف کجاست؟، احتمال دیدار اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری با ناطق نوری،افزایش دفاتر سازمان جوانان حزب کار، برگزاری همایش جبهه پایداری در شهرهای کشور،تاکید اصلاح طلبان بر راه اندازی مجدد خانه احزاب،دعوت از آیت الله مصباح برای سخنرانی در همایش سراسری اصولگرایان،دیدار دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با نوبخت ، بررسی نحوه ورود به انتخابات توسط حزب مردم سالاری،برگزاری کنگره سه حزب زیر مجموعه جبهه پیروان خط امام و رهبری، پیوستن جمعیت زنان مسلمان نواندیش به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات،شناسایی نقاط افتراق و اجماع قانون احزاب در وزارت کشور، چند کمیته برای برگزاری کنگره حزب اسلامی کار را‌ه‌اندازی شد،برگزاری نشست دبیران استانی جمعیت ایثارگران در 30 مرداد و نحوه ورود احزاب به انتخابات باید در قانون فعلی احزاب دیده شود از مهمترین خبرهای حزبی بود که در هفته‌ گذشته با آن روبرو شدیم.
 
دلجویی اصلاح‌طلبان از عارف با نا‌امید شدن از آمدن ناطق/ ایستگاه آخر حمایت اصلاح‌طلبان از عارف کجاست؟
گزارش فارس از خروج عارف از سانسور رسانه‌های اصلاح‌طلب و حمایت زیگزاگی اصلاح‌طلبان از وی که ناظر به تاکید ناطق‌نوری به «نیامدن» در انتخابات مجلس دهم است، ممکن است با آمدن ناطق از حرکت بایستد.

بررسی منشور انتخاباتی جبهه اعتدال گرایان 

محسن صفرپور رئیس جبهه اعتدالگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،از آغاز منشور انتخاباتی جبهه اعتدالگرایان خبر داده بود.

وی همچنین در مورد دیدار جبهه متبوعش با رئیس‌جمهور نیز گفته است این دیدار حتماّ به زودی صورت خواهد گرفت و اعضا به تبادل نظر با رئیس‌جمهور خواهند پرداخت.
 
احتمال دیدار اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری با ناطق نوریدر هفته‌ای که گذشته جبهه پیروان خط امام و رهبری هم بی خبر نبود بطوریکه کمال‌الدین سجادی سخنگوی این جبهه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی جبهه پیروان درباره دیدار جبهه متبوعش با ناطق نوری گفت: هنوز چگونگی ملاقات با حجت‌الاسلام ناطق نوری مشخص نشده است اما در مناسبات مختلف یا حاشیه سخنرانی‌ها این دیدارها انجام می‌شود لذا به عنوان ملاقات سیاسی در حال حاضر برنامه‌ای نداریم اما ممکن است بعدا برای انسجام و تعامل، زمانی مشخص شود و موضوع آن مطرح است.

وی با بیان اینکه در جلسه اخیر شورای مرکزی کلیات مباحث پیرامون ملاقات‌ها مورد بحث قرار گرفت افزود: قرار براین شد که ما با سایر اصولگرایان در جهت همگرایی بیشتر ملاقات و مذاکراتی داشته باشیم.

همچنین این جبهه در آستانه یکسالگی دولت یازدهم با صدور بیانیه‌ای تحلیلی از ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت یازدهم انتقاد کرد و عملکرد این دولت را در حوزه سیاست خارجی مثبت ارزیابی کرد.
 
دفاتر استانی سازمان جوانان حزب کار افزایش می‌یابد 

در هفته‌ای که گذشت علی رفیعی‌زاده دبیر سیاسی سازمان جوانان حزب اسلامی کار در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از افزایش اعضای سازمان جوانان حزب کار و بازگرداندن افرادی که طی سالیان گذشته رغبتی برای انجام کارهای سیاسی نداشته‌اند خبر داد.

رفیعی‌زاده خاطرنشان کرد: بنا داریم دفاتر استانی سازمان را افزایش دهیم و هم اکنون در 2 تا 3 استان دفاتر استانی دایر کرده‌ایم.
 
همایش‌های جبهه پایداری در شهرهای مختلف برگزار می‌شود
در هفته‌ای که گذشت حجت‌الاسلام ناصر سقای بی‌ریا سخنگوی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از  برنامه ریزی برای برگزاری همایش‌هایی در سطح کشور و در شهرستان‌ها و شهرهای مختلف خبر داد.

وی درباره زمان نشست خبری تشکل متبوعش که قرار بود پس از ماه مبارک رمضان برگزار شود گفت: در حال حاضر زمان نشست خبری به تاخیر افتاده است.

سخنگوی جبهه پایداری همچنین در خصوص پاسخ نهایی وزارت کشور درباره ثبت قانونی جبهه پایداری نیز گفت: ما در حال پیگیری این مسئله هستیم.
 
انتقاد زارع فومنی از بی‌توجه خواندن اصلاح‌طلبان به احکام اسلامی
در هفته‌ای که گذشت دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با نگارش نامه‌ای خطاب به علی مطهری نسبت به بی‌توجه خواندن اصلاح‌طلبان به احکام اسلامی از سوی وی واکنش نشان داد.
 
دعوت از آیت‌الله مصباح برای سخنرانی در همایش سراسری اصولگرایان
 حجت‌الاسلام تقوی که جلسات همگرایی اصولگرایان را برگزار می‌کند، اخیراً از آیت‌الله مصباح برای حضور و سخنرانی در همایش  چند هزار نفری اصولگرایان که قرار است در تهران برگزار شود، دعوت کرده است.

هنوز زمان یا مکان این همایش مشخص نشده است.

لازم به ذکر است که حجت الاسلام تقوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; این خبر را تایید کرده است.
 
اصلاح‌طلبان همچنان بر راه‌اندازی مجدد خانه احزاب تأکید دارند
بعد از اعلام رسمی انحلال خانه احزاب توسط غفوری فرد و مطرح شدن بحث راه اندازی باشگاه احزاب از سوی وزیر کشور،گروه های اصلاح طلب همچنان بر راه اندازی مجدد خانه احزاب پافشاری دارند بطوریکه مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ با اشاره به برگزاری جلسه شورای مرکزی جبهه اصلاح‌طلبان در هفته اول شهریورماه گفت: ما در این جلسه پیرامون ارتباط با قانون و فعالیت احزاب بحث خواهیم کرد و نظر رسمی خود را پیرامون خانه احزاب به وزارت کشور اعلام می‌کنیم.

محتشمی ادامه داد: اصلاح‌طلبان کماکان بر راه‌اندازی مجدد خانه احزاب تأکید دارند و راه‌حل‌های دیگری هم چون تأسیس باشگاه احزاب را مقبول نمی‌دانند.
 
دیدار دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با نوبخت
مجید حسین‌زاده مشاور ارشد روابط عمومی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،از دیدار دبیرکل تشکل متبوعش با معاون رئیس جمهور خبر داد و گفت: این دیدار در جهت تقویت نظام اسلامی انجام شد و ما آمادگی خود را برای کمک به دولت تدبیر و امید اعلام کردیم.

وی ادامه داد: برگزاری چنین دیدارهایی برای کمک به دولت است و قطعا به ساماندهی اوضاع اجتماعی و فرهنگی جامعه کمک خواهد کرد.
 
حزب مردم‌سالاری چگونگی ورود به انتخابات مجلس را بررسی می‌کند
در هفته‌ای که گذشت میرزا بابا مطهری‌نژاد عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،با اشاره به اردوی تابستانه حزب متبوعش به ماسال استان گیلان، گفت: اعضای حزب مردم سالاری در اردوی تابستانه خود چگونگی ورود به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و برگزاری کنگره حزب در بهمن‌ماه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی افزود: این‌ اردو 13 شهریورماه صورت می‌گیرد و کمیته داوری، شاخه‌ها و دبیران استانی حزب نیز حضور خواهند داشت.
 
برگزاری کنگره سه حزب زیر مجموعه جبهه پیروان خط امام و رهبری
در هفته‌ای که گذشت دبیران کل و اعضای شورای مرکزی سه تشکل زیر مجموعه جبهه پیروان خط امام و رهبری از برگزاری کنگره و مجمع عمومی تشکل های خود خبر دادند؛ عزت‌الله دهقان دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به فعالیت‌های تشکل متبوعش، اظهار داشت: بنا داریم تا کنگره و مجمع عمومی جامعه اسلامی فرهنگیان را اواخر شهریور یا اوایل مهرماه برگزار کنیم.

همچنین مسعود حکیم جوادی دبیرکل کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند از برگزاری کنگره تشکل متبوعش در نیمه دوم شهریورماه سال‌جاری خبر داد.

وی افزود: زمان دقیق، مکان و سخنران این کنگره متعاقباً اعلام خواهد شد.

احمد نیکفر عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین‌ دیگر تشکل زیر مجموعه جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ از حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران ویژه کنگره جامعه اسلامی مهندسین که 5 شهریور ماه برگزار می شود خبر داد.
 
پیوستن جمعیت زنان مسلمان نواندیش شورای هماهنگی جبهه اصلاحات 

در هفته ای که گذشت مصطفی کواکبیان رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از عضویت جمعیت زنان مسلمان نواندیش به جبهه متبوعش خبر داد گفت: طبق ماده 12 آئین‌نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد عضویت جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران مطرح شد و با عنایت به اینکه این جمعیت با دبیرکلی خانم فاطمه راکعی در هشت استان کشور فعالیت دارد و علاوه بر برگزاری مجمع عمومی چند دوره تاکنون شورای مرکزی نیز تشکیل داده است پس از رأی‌گیری به اتفاق را به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درآمد.
 
نقاط افتراق و اجماع قانون احزاب در وزارت کشور شناسایی می شود 

اصغر افتخاری مسئول کمیته سه جانبه احزاب، دولت و مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به آخرین تحولات در مورد قانون احزاب اظهار داشت: دبیرخانه این کمیته جلسات هر روزه‌ای را تنظیم کرده است که در این جلسات هم‌اندیشی با نمایندگان احزاب مختلف صورت می‌گیرد.

وی افزود: برخی از احزاب نظر خود درباره قانون احزاب را به صورت شفاهی و کتبی برای ما ارسال کرده‌اند و دبیرخانه نیز در حال جمع‌آوری این نظرات است.

افتخاری این نکته رو هم اضافه کرد، که کارشناسان حزبی وزارت کشور در حال شناسایی نقاط افتراق و اجماع قانون احزاب هستند بنابراین در صورت شناسایی نقطه افتراق تاثیرگذار احزاب، مجلس و نماینده مرکز پژوهش‌ها را دعوت خواهیم کرد.
 
موسوی و کروبی مجرم هستند/ به موسوی خوئینی‌ها گفتم حداقل از فتنه اعلام برائت کنید  

در هفته‌ا‌ی که گذشت سخنان منتشر نشده مرحوم عسکراولادی غوغای خاصی را در رسانه های کشور برپا کرد.

وی در جمع جوانان درباره مفتون بودن موسوی و کروبی گفته بود: برخی می‌گویند آیا واقعاً نظرت این است که موسوی و کروبی جرمی ندارند؟ به نظر من این طور نیست. آیا من واقعاً دارم در تطهیر و تخفیف اینها می‌کوشم؟ ابداً!
 
بادامچیان: بی‌اعتنایی اصلاح‌طلبان به نظر کمیسیون ماده 10 باعث تعطیلی خانه احزاب شد/ حبیبی: به بازگشایی خانه احزاب امیدواریم 

در هفته‌ای که گذشت برنامه مناظره با موضوع «خانه احزاب» با حضور اسدالله بادامچیان قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه،‌حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار و نجفقلی حبیبی عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها از رادیو گفت‌وگو پخش شد.

در این مناظره در حالی که بادامچیان معتقد است این سخن که زیاده‌خواهی و اختلاف اصولگرایان باعث از هم پاشیدگی خانه احزاب شد کم لطفی است، نجفقلی حبیبی گفت:‌ ما همچنان امیدواریم تا سازشی صورت بگیرد و خانه احزاب راه اندازی شود.
 
چند کمیته برای برگزاری کنگره حزب اسلامی کار را‌ه‌اندازی شد 

علی‌تقی حسینی سخنگوی حزب اسلامی کار در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از راه اندازی چند کمیته برای برگزاری کنگره حزب متبوعش خبر داد و گفت: قرار است کنگره حزب اسلامی کار در آبان‌ماه سال جاری برگزار شود، تصمیم‌گیری کردند.
 
انتقال رئیس مجلس خبرگان از بیمارستان بهمن به بیمارستان شهید رجایی 

حجت‌الاسلام مصطفی میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتقال آیت الله مهدوی کنی از بیمارستان بهمن به بیمارستان شهید رجایی، اظهار داشت: بیمارستان جدید محل مراجعه و چکاب خود آیت‌الله پیش از وخامت حالشان بوده است.
 
دفاع نجفی از سخنان روز دوشنبه رئیس‌جمهور/ جملات روحانی «پاسخ قاطع» بود 

محمدعلی نجفی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور در یادداشتی که روزنامه آرمان آن را منتشر کرده است، سخنان روز دوشنبه حجت‌الاسلام روحانی را «پاسخ قاطع» وی به انتقاد غیر منصفانه، تهمت و توهین دانست.

نجفی تاکید کرد: آنچه روحانی  نسبت به برخی مخالفین بیان کرد، پاسخ قاطع وی به افرادی بود که به جای انتقاد منصفانه، تهمت و توهین را انتخاب کرده‌اند.
 
برگزاری نشست دبیران استانی جمعیت ایثارگران در 30 مرداد
لطف‌الله فروزنده، قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نشست دبیران استانی تشکل متبوعش، اظهار داشت: این نشست قرار است به منظور تدوین گفتمان درونی و تصویب جزئیات برگزاری کنگره سراسری در پنج‌شنبه 30 مرداد برگزار شود.
 
فقدان استراتژی واحد مهم‌ترین چالش اصلاح‌طلبان است
محمدرضا تاجیک مشاور خاتمی فقدان استراتژی واحد و عملکرد پدرخوانده‌های منفعل اصلاح‌طلب را از چالش‌های اساسی اصلاح‌طلبان برشمرد و گفت: در انتخابات آینده ما شاهد رقابت سه جریان اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و مستقل‌ها هستیم.

وی درخصوص آرایش نیروهای سیاسی در میان‌مدت اظهارداشت: در پاسخ به این پرسش، صرفاً به آرایش بازیگران جمعی سیاسی بسنده می‌کنم؛ به نظر من چالش‌های اساسی اصولگرایان در شرایط کنونی که در نوع آرایش آنان تاثیر بسزا می‌گذارد شامل استعداد و امکان ضعیف در ایجاد زنجیره هم‌ارزی و زنجیره تفاوت‌ها در گستره متفرق جریان خود است.
 
نحوه ورود احزاب به انتخابات باید در قانون فعلی احزاب دیده شود
محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که در اجلاس سراسری دبیران استانی و شهرستانی حزب متبوعش سخن می گفت با بیان اینکه احزاب باید برنامه‌ای مدون داشته باشند و در همه رقابت‌های انتخاباتی حضور پیدا کنند، اظهار داشت: باید نحوه ورود احزاب به انتخابات در قانون احزاب دیده شود که اگر چنین اتفاقی نیفتد، حزب‌مالی می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها