امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103897
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 36
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان از جمله خدماتی است که در سال‌های اخیر همواره با چالش‌هایی همراه بوده است.

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان از جمله خدماتی است که در سال‌های اخیر همواره با چالش‌هایی همراه بوده است.

ارائه نرخ‌های غیرفنی از سوی شرکت بیمه، تعلل در پرداخت حق بیمه از سوی سازمان بیمه‌گذار و نحوه ارائه خدمت بیمه‌ای از مهمترین مشکلات قراردادهای گروهی بیمه تکمیلی درمان است.

یکی از مهمترین قراردادهای بیمه تکمیلی درمان مربوط به خانواده آموزش و پرورش و همان بیمه طلایی معروف است که چهار سال از عمرش می‌گذرد و البته در خرداد امسال با تصمیم وزارت آموزش و پرورش قرارداد با بیمه ایران بسته نشد و این قرارداد مهم به یک شرکت کوچک بیمه‌ای سپرده شد.

اما برخی از بیمه‌گذاران قرارداد سال گذشته که برای دریافت خسارت به شعب بیمه ایران مراجعه کرده‌اند موفق به این کار نشده‌اند چون شرکت بیمه در پاسخ به آنها گفته است: وزارت آموزش و پرورش حق بیمه را به حساب ما واریز نکرده و ما هم تا آن زمان نمی‌توانیم خسارتی پرداخت کنیم.

مواردی مشابه این مسئله هم به اطلاع ما رسید و برای پیگیری مطالبات این بیمه‌گذاران گفت‌وگویی با مسئول مستقیم قرارداد بیمه طلایی در بیمه ایران کردیم.

علیرضا زراعی در این باره به خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: طبق آنچه که در قرارداد آمده است باید بخشی از قرارداد به عنوان سرانه از حقوق فرهنگیان کسر شود و بخشی هم سرانه آموزش و پرورش است که توسط این وزارتخانه باید پرداخت شود.

وی ادامه داد: اما پس از پایان قرارداد، اداره رفاه وزارت آموزش و پرورش با طرح این ادعا که حق بیمه این قرارداد بالا است و نمی‌توانیم این رقم را از فرهنگیان بگیریم این قرارداد را برای سال جدید با یک شرکت دیگر منعقد کردند تا بتوانند از سهم بیمه‌گر پایه استفاده کنند.

این مقام مسئول در پاسخ به دلیل عدم پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران گفت: طبق قانون ما مکلف هستیم خسارت‌های هر قرارداد را از محل حق بیمه همان قرارداد پرداخت کنیم و در این راستا مکاتبات متعددی با وزارت آموزش و پرورش انجام دادیم تا بتوانند بدهی‌شان را پرداخت کنند اما این اقدام انجام نشده چون آموزش و پرورش 400 میلیارد تومان به بیمه ایران بدهکار است.

وی در مورد گلایه برخی از فرهنگیان از عدم پرداخت خسارت‌ها مربوط به این بیمه‌نامه گفت: تا زمانی که آموزش و پرورش بدهی خود را پرداخت نکند سازمان‌‌های ناظر و ذیربط ما را مؤاخذه می‌کنند که طبق حق بیمه دریافتی باید خسارت پرداخت کنیم اما پرداختی ما به مراجع درمانی همچنان ادامه دارد. اصلی‌ترین مشکل به دلیل این بود که وزارتخانه تعهدات خود را پرداخت نکرد و به نظر می‌رسد آنها با این اقدام در حال خرید زمان هستند.

وی با بیان اینکه 85 درصد خسارت‌های ناشی از قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان به بیمارستان‌ها پرداخت شده و از طریق ارائه خدمت به بیمه‌گذاران در حال تسویه است، گفت: تنها 15 درصد از خسارت‌ها مربوط به افرادی است که به طور مستقیم به شعب بیمه ایران برای مراجعه می‌کنند.

زراعی تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش 150 میلیارد تومان از بدهی‌اش را پرداخت کند ما می‌توانیم تمامی این خسارت‌های مستقیم را پرداخت کنیم تا شرمنده فرهنگیان نباشیم و این را در جلسات مشترک پیشنهاد کردیم که بخشی از بدهی را پرداخت کنند بعداً مابه‌التفاوت را از طریق وزارتخانه پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بیمه ایران به طور متوسط در 4 سال گذشته بیش از 600 هزار تومان به هر فرهنگی خسارت پرداخت کرده است، گفت: متأسفانه طرف قرارداد ما اصل حسن نیت را رعایت نکرد و همکاری لازم را با ما انجام نداده است اما در هر حال به دنبال رفع این مشکل و پرداخت خسارت مردم هستیم.

به گزارش فارس حال باید دید که آموزش و پرورش چه زمانی برای رفع مشکل کارکنانش دست به کار می‌شود و به این ترتیب چه زمان کارکنان این وزارتخانه می‌توانند هزینه‌های درمانی خود را از محل قرارداد بیمه طلایی دریافت کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار