امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10393
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش فارس، چهل و هشتمین شماره کتاب هفته «نگاه پنجشنبه» با یادداشت‌‌های چهره‌هایی چون عباس آخوندی، هدایت‌الله بهبودی، حبیب‌الله صادقی، حمیدرضا ...

به گزارش فارس، چهل و هشتمین شماره کتاب هفته «نگاه پنجشنبه» با یادداشت‌‌های چهره‌هایی چون عباس آخوندی، هدایت‌الله بهبودی، حبیب‌الله صادقی، حمیدرضا آذرنگ، عباس یاری، محمدحسین جعفریان منتشر شد.

در بخش یادداشت‌های چهل و هشتمین شماره کتاب هفته نگاه پنجشنبه، یادداشت‌‌های چهره‌هایی چون عباس آخوندی، هدایت‌الله بهبودی، حبیب‌الله صادقی، حمیدرضا آذرنگ، عباس یاری، محمدحسین جعفریان، به چشم می‌خورد. داریوش فرهنگ نیز یادداشتی را با عنوان «آنها دکور خانه نیستند!» در بخش روایت اول شخص این هفته‌نامه منتشر کرده است.

نگاه پنجشنبه در بخش چهره‌های هفته این شماره خود به سراغ عزت‌الله انتظامی، اصغر فرهادی، شهرام ناظری، مرضیه برومند، محمدرضا لطفی، رضا فیاضی و علیرضا قزوه رفته است و گزارشی از آخرین فعالیت‌ آنها ارائه داده است. در این شماره همچنین ماننده شماره های قبل، ویژه نامه های شعر، طنز و داستان ترجمه منتشر شده است.

بهروز غریب‌پور نیز در گفتگوی ویژه این شماره با عنوان «در سالن‌هایی که خود ساخته‌ام راهم نمی‌دهند»، درباره تجربه‌های کای خود و چالش‌های موجود در طول سال‌های گذشته در تئاتر سخن گفته است. همچنین گفتگو با سیدعلی جابری و بهنام ناصح، حجت‌الاسلام سید محمد کاظم شمس نیز از دیگر گفتگوهای این شماره از هفته نامه نگاه پنجشنبه می‌باشد.

بخش هوای تازه از این هفته‌نامه نیز به پرونده‌ای با موضوع شعر مقاومت اختصاص یافته که میزبان اشعار شاعرانی چون ناظم حکمت، نزار قبانی، محمود درویش، رضا جعفری، حسین منزوی، قیصر امین‌پور، حمیدرضا شکار سری و شهرام مقدسی می‌باشد.

دانیل استیل نویسنده صاحب‌نام آمریکایی نیز در این شماره از نگاه پنجشنبه در گفتگویی با عنوان «هرآنچه احساس می کنم می‌نویسم» به موضوع چرایی ورود خود به حرفه نویسندگی پرداخته است. در بخش داستان نیز آثاری از ها جین با ترجمه فرشید عطایی و آنتوان چخوف با ترجمه محمد حسنلو به چشم می‌خورد.

در بخشی از این هفته نامه با عنوان «تحفه» فصلی از کتاب منتشر نشده «بودن با دوربین» که به زندگی، آثار و مرگ کاوه گلستان می‌پردازد، ارائه شده است.

کتاب‌های «نانوا هم جوش شیرین می‌زند، بی‌چاره فرهاد» نوشته مهدی فرج‌اللهی و زنی از جنس موم نوشته کارمن مارتین گایته، درباره عشق نوشته گروهی از نویسندگان، ده فرزند هرگز نداشته‌ی خانم مینگ نوشته اریک امانوئل اشمیت، در میان نقش‌ها نوشته ویرجینیا وولف، کافکا: به سوی ادبیات اقلیت نوشته ژیل دلوز و فلیکس گتاری نیز در بخش قفسه کتاب این شماره از هفته‌نامه نگاه پنجشنبه مورد نقد و برسی قرار گرفته است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها