امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103931
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۷
تعداد بازدید: 93
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در دومین اجلاس معاونین درمان، روسا و مدیران بیمارستان های کشور در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در دومین اجلاس معاونین درمان، روسا و مدیران بیمارستان های کشور در سالن همایشهای ررازی با اشاره به این که یکی از مهمترین اولویت های دولت یازدهم سلامت است، گفت: منابع حاصل شده از محل افزایش قیمت حامل های انرژی و انصراف از ثبت نام در فاز دوم هدفمندی یارانه ها با بررسی های دولت به اولویت های کشور اختصاص یافت که یکی از مهمترین این اولویت ها، بخش بهداشت و درمان بود.
 
به گفته جهانگیری تا قبل از این مردم به دلیل مشکلات زیادی که در حوزه سلامت وجود داشت، درصورت ابتلا به بیماری، ترجیح می دادند زیر بار انجام جراحی و مراجعه به بیمارستان نروند در حالی که سلامت حق آحاد مردم است و تکلیف دولتها این است که برای مشکلات این حوزه راهکار پیدا کنند.
 
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم نعمت سلامت را قدر بدانیم. خوشبختانه تیم وزارت بهداشت و شخص وزیر توانست دولت را به مهمترین وظایفی که دارد حساس کنند و اولویت دولت سلامت مردم باشد.
 
جهانگیری افزود: طرح تحول سلامت در جلسات متعدد دولت مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و به رغم بودجه محدود سال 92 توانستیم بالغ بر 2 هزار و 800 میلیارد تومان به وزارتخانه های بهداشت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی اختصاص دهیم.
 
به گفته وی در طرح های تصویب شده همچنین مقرر شد ارقام دیگری پیش بینی شود که این ارقام به تایید مجلس شورای اسلامی رسید. امروز احساس رضایت را در چهره مردم با اجرای طرح تحول سلامت می‌بینیم. این طرح یکی از مهمترین برنامه هایی است که دولت اجرا کرد و مردم از آن استقبال کردند.
 
وی ادامه داد: به هیچ وجه و در هیچ زمانی در اجرای طرح تحول سلامت تردید نداریم و منابع آن قرار نیست محدود شود. مدیران نیز باید این طرح را جدی شمرده و آن را دنبال کنند.
 
به گفته معاون اول رئیس جمهور یک برنامه خوب وقتی هدف اصلی را محقق می کند که هم نظارت دقیق بر آن اعمال شود و هم مجریان با تمام وجود برای آن وقت بگذارند.
 
جهانگیری گفت: نظارت مستمر و گزارش گیری به همراه تأمین منابع دولت از مهمترین گام ها برای اجرای هر چه بهتر طرح تحول سلامت است.
 
وی ادامه داد: در کنار بحث سلامت پوشش کامل بیمه سلامت اجرا شد. چون ما معتقدیم هیچ ایرانی نباید از این نعمت بی بهره باشد و همه دفترچه های بیمه باید اعتبار لازم داشته باشند.
 
به گفته جهانگیری، مقیمی پزشکان در بیمارستانهای دولتی و ماندگاری آنها در مناطق محروم نیز اتفاق افتاد و از محل منابع این طرح، برنامه امنیت غذایی برای نیازمندان نیز اجرا شد. به طوری که به جای اینکه ناعادلانه بودجه ای را در قالب یارانه به همه اقشار مردم اختصاص دهیم، قرار شد 2 هزار و 800 میلیارد تومان به برنامه  امنیت غذایی اختصاص یابد.
 
معاون اول رییس جمهور گفت: مجموعه کاملی ایجاد شده است و دولت از این یک سال برای حل مشکلات به خوبی استفاده کرد. امیدواریم یک لحظه هم از حل مشکلات غافل نشویم و از حاشیه ها دوری کنیم. طرح تحول سلامت را با اقتدار پیش می بریم و اطمینان می دهیم منابع این طرح تامین خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها