امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103944
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۶
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه نیوزویک روز جمعه به بهانه اعتراضات گسترده در شهر «فرگوسن» ایالت میسوری آمریکا و سرکوب خشونت‌آمیز

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه نیوزویک روز جمعه به بهانه اعتراضات گسترده در شهر «فرگوسن» ایالت میسوری آمریکا و سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات توسط پلیس، با انتشار گزارشی به روند تاریخی تسلیح پلیس‌های خیابانی آمریکا به تسلیحات معمول در میدان‌های جنگ پرداخته و نوشته است که پلیس آمریکا به واسطه برنامه موسوم به 1033، اکنون به یک ارتش جنگی تبدیل شده است.

بخش‌هایی از گزارش مزبور به شرح ذیل به نظر مخاطبان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌رسد:

همانگونه که در روزهای اخیر می‌بنیم، فرگوسن اکنون به میدان جنگ شبیه شده است، پلیس‌ لباس استتار تفنگداران دریایی را بر تن کرده، مسلسل‌های لوله‌کوتاه مخصوص تکاوران را حمل می‌کند و سوار بر خودروهای زرهی در شهر گشت می‌زند؛ این پلیس به سختی از سربازان میدان نبرد قابل تشخیص است.

روند تسلیح پلیس آمریکا به اینگونه جنگ‌افزارها از اوایل دهه 90 میلادی شروع شد، از روزی که بند 1208 قانون اختیارات دفاع ملی، به وزارت دفاع این کشور اجازه داد، بنا به تشخیص خود، تجهیزات مناسب برای مبارزه با مواد مخدر را به موسسات فدرال و ایالتی مجری قانون تحویل دهد، این تجهیزات شامل اسلحه‌های کوچک و مهمات مربوط به آنها می‌شد. قانون مزبور در سال 1996 بار دیگر در کنگره مورد تصویب قرار گرفت و به بند 1033 شهرت یافت.

قانون‌گذاران می‌خواستند که پلیس هم توانایی فعالیت هم‌پای اعضای باندهای قاچاق مواد مخدر داشته باشد، افرادی که با درآمدهای میلیارد دلاری، به تجهیزات خوبی مسلح بودند.

اما در این میان بر اساس قانون، آمار این تسلیحات و درخواست‌های موسسات فدرال برای تسلیحات جنگی مخفی است و به اطلاع افکار عمومی نمی‌رسد.

آمار برخی خریدها اما گاهی افشا می‌شود، مثلا 9 خودروی زرهی که پلیس «فرگوسن» پیش از این خرید و این روزها از آن‌ها استفاده می‌کند و یا پلیس شهر خشن «کانکتیکت» که چندی پیش یک خودروی مقاوم در برابر انفجار مین خریده است!

پلیس شهرهای کوچک‌تر آمریکا هم با استفاده از این بند قانونی، سفارش‌های خرید ثبت می کنند و تنها به دوربین‌های دید در شب مخصوص مسلسل و اسلحه جنگی M16 قناعت می‌کنند.

پلیس شهر بلومینگتون در ایالت جورجیا که تنها 2713 نفر جمعیت دارد هم جزء اداراتی بود که به این قانون استناد کرد و برای سرکوب مجرمان در شهر، نارنجک‌انداز خرید.

با توجه به این خریدها و افزایش تسلیحات و آموزش‌های نظامی در میان نیروهای پلیس آمریکا، برخورد نظامی با اعتراضات جای تعجب ندارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها