امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10395
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «آواپرس»، قرار است اولین نشست سازمان فرهنگی، هنری کشورهای فارسی‌زبان روز دوشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «آواپرس»، قرار است اولین نشست سازمان فرهنگی، هنری کشورهای فارسی‌زبان روز دوشنبه (ششم خرداد) در تهران برگزار ‌شود.

در این نشست 2 پیشنهاد ارائه شده توسط وزرای فرهنگ افغانستان و تاجیکستان به سازمان فرهنگی، هنری کشورهای فارسی‌زبان در اولین جلسه شورای نمایندگان این سازمان در تهران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

«سیدمخدوم رهین»، وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان پیشنهاد کرده است که سازمان مذکور زمینه برگزاری یک دوره آموزشی را برای تعدادی از کارشناسان حوزه کتاب و سند کتابخانه ملی افغانستان در ایران فراهم آورد که این درخواست مورد موافقت اولیه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار گرفته است.

«میرزا شاهرخ اسراری» وزیر فرهنگ تاجیکستان به سازمان فرهنگی، هنری کشورهای فارسی ‌زبان پیشنهاد کرده است که برای قرار دادن نام «میرسیدعلی همدانی» در فهرست شخصیت‌هایی که در سال 2015 میلادی از سوی «یونسکو» از آنها تجلیل می‌شود، همکاری کند.

سازمان فرهنگی، هنری کشورهای فارسی‌زبان چندی پیش با امضای بیانیه نهایی «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ ایران، سیدمخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان و میرزا شاهرخ اسراری وزیر فرهنگ تاجیکستان، اعلام موجودیت کرد.

هدف از تشکیل این سازمان که ساختاری شبیه «ترکسو» (کشورهای ترک زبان) دارد، نهادینه ساختن سیاست‌ها و برنامه‌های مشترک 3 کشور فارسی زبان در خصوص فرهنگ، هنر و ادبیات عنوان شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها