امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103953
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، روزی بنده خدایی، زیارتگاهی را دخیل افتاده بود و با عجز و لابه و التماس از صاحب آن زیارتگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، روزی بنده خدایی، زیارتگاهی را دخیل افتاده بود و با عجز و لابه و التماس از صاحب آن زیارتگاه می‌خواست که در قرعه کشی اخیر بانک، او را برنده یک جایزه ارزشمند مثل یک خودرو گران‌قیمت کند.

اوضاع و احوال پریشان و ملتمسانه او، فرد دیگری را که شاهد ماجرا بود متحیر کرد تا آنجا که مجبور شد تا پیش آمده و از او علت این التماس و نیازش را سئوال کند.

از او پرسید: اینکه می‌خواهی برنده شوی چیز عجیبی نیست اما مگر تو چند امتیاز داری و چقدر سپرده‌گذاری کرده‌ای که می‌خواهی برنده چنین جایزه گران‌بهایی شوی؟ 

و آن بنده خدا در نهایت بی‌خیالی گفت: فعلا که هیچ! هنوز حسابی در بانک باز نکرده‌ام!
** 

حکایت بیمه تکمیلی خبرنگاران هم مصداق این تمثیل زیباست؛ اخیراٌ ریاست محترم جمهوری از دو هدیه معنوی و ارزشمند برای خبرنگاران رونمایی کرده و خبر خوش آن توسط حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جامعه خبری کشور وعده داده شده است.

صد البته که این هدیه می‌تواند یک خبر خوش برای برخی از خبرنگاران باشد اما برای بسیاری دیگر به مثال آب در هاون کوبیدن است؛ چرا که بسیاری از خبرنگاران به ویژه از نوع شهرستانی آن، از همان بیمه ساده و معمولی خبرنگاری هم محرومند چه برسد به اینکه بیمه تکمیلی هم داشته باشند؛ به مانند آن است که فردی تشنه آب و محتاج قرص نانی باشد اما برایش گرانقیمت‌ترین جامه را هدیه کنید! 

اکنون بسیاری از خبرنگاران محلی و رسانه‌های شهرستانی به هزار و یک دلیل و بهانه از داشتن بیمه تامین اجتماعی بی‌بهره‌اند و از این بابت هزینه‌های سنگینی را برای درمان و بهداشت خود و خانواده‌شان متحمل می‌شوند؛ در این شرایط، سخن گفتن از بیمه تکمیلی یک خبر فانتزی و رویداد تشریفاتی و تبلیغاتی به حساب می‌آید نه یک وعده و خبر خوش !

********************

نگارنده: سعید گلچین

********************

انتهای پیام/60001/ت40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها