امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103969
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشکلات وزارت علوم در یک ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشکلات وزارت علوم در یک سال اخیر گفت: تمام این مشکلات ریشه در یک مشکل اصلی دارد و آن این است که از سوی برخی تلاش شده تا کارکرد اصلی وزارت علوم که بحث علم و فناوری و پرورش افراد نخبه و تلاش برای پرورش مدیران است به مقدار زیادی از فضای دانشگاهی کشور رخت بربسته و دانشگاه‌ها از علم فاصله بگیرند.

وی افزود: در حال حاضر کارکرد حزبی در وزارت علوم جایگزین کارکرد اصلی شده است و دلیلش نیز این است که برخی افراد که در دهه‌های گذشته در وزارت علوم سرمنشاء برخی بحران‌ها نظیر فتنه 78 بودند و در روند پیشرفت علمی نیز دست‌اندازی می‌کردند و چوب لای چرخ پیشرفت علمی کشور می‌گذاشتند دوباره به وزارت علوم بازگشتند.

صلاحی با بیان اینکه وزیر علوم با وجود قول به نمایندگان مجلس به رفتارهای تنش‌زا در دانشگاه‌ها ادامه داد، اظهار داشت: سقوط دو پله‌ای پیشرفت‌ علم کشور و تلاش برای مقابله با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسائل دیگر که دانشگاه‌ها را به سمت تنش پیش می‌برد و سبب از بین رفتن آرامش دانشگاه‌ها که مقدمه اصلی کار آنها است می‌شود از تغییر سیاست وزارت علوم مبنی بر تغییر کارکرد دانشگاه‌ها نشات می‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به حفظ خیز علمی کشور در یک سال گذشته دل‌نگرانی‌هایی را ابراز کردند، گفت: اینکه برخی مدیران تلاش کردند تا ایران از نظر رشد علمی رتبه بسیار خوبی پیدا کند باید این مدیران تشویق شوند نه اینکه با جار و جنجال آن مدیران را برکنار کرده و مدیرانی را جایگزین کنیم که در دانشگاه‌ها التهاب ایجاد می‌کنند.

وی اضافه کرد: گروهی که احساس می‌شود در کشور پایگاه اجتماعی ندارند و می‌خواهند به قدرت برگردند دانشگاه را به پایگاه سیاسی و باشگاه احزاب تبدیل کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها