امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103974
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز با حضور در پایگاه جمع‌‌آوری کمک‌های مردمی برای آوارگان عراقی در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز با حضور در پایگاه جمع‌‌آوری کمک‌های مردمی برای آوارگان عراقی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: انجام این اقدامات و حرکت‌های نوع‌دوستانه واقعا قابل ارزش و تقدیر است.

وی ضمن تقدیر از بانیان این حرکت و اقدامات هلال احمر استان افزود: کمک به مردم آواره عراق که به خاطر اقدامات ددمنشانه گروه تکفیری داعش آواره شده‌اند وظیفه هر انسانی است.

وی خاطر نشان کرد: هم‌دردی با انسان‌های مظلوم مسلمانی که مورد ستم و تجاوز قرار می‌گیرند وظیفه شرعی و دینی ما بوده و خوشبختانه ملت ایران همواره در این راستا پیش قدم است.

به گفته وی، خصوصا کمک به مردمی که در همسایگی استان کردستان و هم زبان و هم جنس این مردم هستند و امروز متاسفانه در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند امری ضروری بود که خوشبختانه به همت خود این مردم شکل گرفت و از استقبال خوبی برخوردار است.

وی هدف خود از حضور در این پایگاه را تقدیر و تشکر از بانیان این حرکت نوعدوستانه و خداپسندانه عنوان کرد و بیان داشت: حضور بنده در این کمپین به معنی این است که خود را عضو آن می‌دانم و آماده هر نوع حمایت و کمکی از این مردم هستیم.

استاندار کردستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه آیا شما به عضویت این کمپین درآمده‌اید گفت: به عنوان خدمت‌گزار مردم خود را عضوی از این کمپین می‌دانم اما هدف ما این است که اینگونه حرکات بیشتر مردمی باشد چرا که حرکاتی که منشا آن مردم باشند همواره نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت.

زاهدی تصریح کرد: تسهیلات و کمک‌هایی نیز برای حمایت از این مردم بی‌گناه فراهم شده که سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین فرصت ممکن به دست آنها برسانیم.

به گفته وی، تامین سوخت مورد نیاز برای آوارگان عراقی از جمله تمهیداتی است که از سوی دولت اندیشیده شده و امیدواریم بتوانیم آن را در کوتاه‌ترین زمان به دست این مردم برسانیم.

استاندار کردستان در مورد آمادگی برای پذیرش و اسکان این آوارگان در شهرستان‌های مرزی استان نیز بیان کرد: تمهیداتی نیز در این راستا اندیشیده شده ولی امیدواریم با نابودی و شکست گروه تکفیری داعش شاهد رفع مشکلات این مردم بی‌گناه و بازگشت آنها به خانه‌هایشان باشیم.

به گفته زاهدی، مردم ایران از کرد و غیرکرد همواره در راستای کمک به نیازمندان و مظلومان پیش قدم بوده و هر زمانی که کردهای عراقی به کمک مردم ما نیاز داشته‌اند به ندای آنها پاسخ مثبت گفته‌اند.
انتهای پیام/79002/ق30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار