امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103978
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید علی‌اکبر ابوترابی که در سالن اجتماعات دانشگاه امام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید علی‌اکبر ابوترابی که در سالن اجتماعات دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی این شهید بزرگوار گفت: زمانی که به ابوترابی در اردوها گفته می‌شد که فردی شما را لو داده است، هر کس از او چنین سؤالی می‌پرسید در پاسخ می‌گفت شما اشتباه کردید تا آبروی کسی را نریزد که این موارد اخلاقی ایشان زیاد بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخلاق علمای ما همینطور بوده است، آنها هیچ وقت با تندی صحبت نمی‌کردند به ویژه در عهد مشروطه که اختلاف بین مراجع ما بود، ولی در راستای تخریب یکدیگر عملی انجام نمی‌دادند و این درست مانند سنت اسلام است.

لاریجانی با اشاره به نقش ابوترابی گفت: ایشان در اردوگاه‌ها چنین رفتاری داشتند و همیشه تلاش در کاهش اختلافات می‌کردند تا وحدت بین آزادگان ارتقا یابد.

وی ادامه داد: در کشور هم همینطور است، ما نکات مهمی داریم که می‌توانیم وحدت درونی را در کشور ایجاد کنیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم که تحقق این مهم موجب رفع مشکلات در جامعه است.

این مسئول گفت: ابوترابی با تکریم و تواضع شرایط جامعه را به وحدت فکری حرکت می‌داد و این ثمراتش زیاد است و باید رفتارمان را مانند ایشان انجام بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ابوترابی رفتارهای اخلاقی را عمل می‌کرد و به جای نصیحت کردن ظاهری دیگران با عملش افراد را هدایت می‌کرد، به همین دلیل ایشان مؤثر و اثرگذار در بین دیگران بود.

لاریجانی با بیان اینکه امروز هم اختلاف‌نظر داشتن افراد در جامعه ایراد ندارد ولی دشمنی کردن همیشه اشکال داشته و دارد، گفت: هر کسی حرفی می‌زند باید فکر کند که چه می‌گوید تا سخنانش در جهت تخریب دیگران نباشد.

وی با اشاره به سخنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه هرگز بر کلمه‌ای که از دهان کسی بیرون آمده و می‌تواند حمل بر نیکی کند، گمان بد نبر، گفت: ابوترابی چنین شخصیتی داشت و هرگز به کسی گمان بد نبرد و امروز هم باید افراد جامعه چنین رفتاری داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه بزرگداشت سیدعلی‌اکبر ابوترابی که در قزوین برگزار می‌شود، باید رفتار و منش ایشان را به مردم معرفی کرد تا با تأسی از این شهید بزرگوار اخلاق نیک در جامعه ترویج شود.

لاریجانی بیان کرد: شهید ابوترابی یکی از شخصیت‌های برجسته انقلاب اسلامی است که باید از او زیاد یاد کنیم و رسانه‌ها به ویژه تلویزیون می‌تواند با تهیه فیلم و مستند شخصیت ایشان را به مردم به درستی معرفی کند.

وی با بیان اینکه 8 میلیون پرونده قضایی در کشور سالانه ایجاد می‌شود، گفت: این پرونده‌ها به دلایل مختلف مانند تربیت اخلاقی، نزاع خانوادگی و مسائل اقتصادی شکل می‌گیرد.

این مسئول افزود: ما باید با خودمان، مسلمانان و مردم در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی به درستی رفتار کنیم تا نتایج خوبی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی به دست آوریم.

انتهای پیام/77009/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها